W Serocku po raz 14 biegacze z całej Polski wzięli udział w Biegu Niepodległości. To cykliczne serockie święto po raz kolejny zaangażowało setki osób, które rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach sportowych.

30 października pond 700 osób pobiegło serockimi ulicami podczas XIV Biegu Niepodległości. Jak się okazuje, nie byli to tylko mieszkańcy miasta ani województwa. Wydarzenie cieszy się także dużą popularnością wśród ludzi z innych rejonów Polski.
Biegacze rywalizowali na dystansie 5 i 10 km. Odbył się także bieg dziecinny, młodzieżowy oraz rodzinny. Były także nowości- chodziarze nordicowi mieli do pokonania trasę 5km.
Co ciekawe, w tym roku zwycięscy otrzymywali nagrody od znanych sportowców, takich jak Sylwia Bogacka, Szymon Staśkiewicz oraz Krzysztof Człapski
Zwycięzcą serockiej dychy został, po raz kolejny, Przemysław Dąbrowski z Ostrołęki, natomiast wśród pań pierwsze miejsce zdobyła Valentyna Kiliarska, pochodząca z Ukrainy. W biegu towarzyszącym – na 5 km pierwsze miejsce zajęli Piotr Sadłowski oraz Joanna Tekień.