Na inauguracje sezonu siatkarki Legionovii Legionowo wybrały się do Atlas Areny by zmierzyć się z Budowlanymi Łódź. Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Strzałkowskiego przeszła przed sezonem rewolucje kadrową i jej postawa w tym sezonie jest wielką niewiadomą.

Składający się z młodych zawodniczek zespół, świetnie rozpoczął pierwszego seta. Dwa asy serwisowe zaliczyła Iga Chojnacka i Legionovia prowadziła 7:0. Gospodynie spotkania nie były w stanie odrobić tak dużych start i pierwszy set zakończył się ich porażką 21:25.

W drugiej partii drużynę z Legionowa spotkała katastrofa. Doskonale zaczęła grać Kaja Groblena. Legionowianki nie były w stanie poradzić sobie z zagrywką atakującej Budowlanych. Przy wyniku 8:1, trener Robert Strzałkowski poprosił o przerwę. Nie był jednak w stanie odmienić losów seta, który zakończył się wynikiem 25:8.

W trzeciej odsłonie meczu Legionovia ponownie podjęła walkę, wyszła nawet na prowadzenie 14:7. Niestety, gospodynie opanowały sytuację i za sprawą dobrze serwujących Kaji Grobelnej i Marii Pycii zdołały odwrócić losy seta wygrywając do 21.

W IV, ostatnim, jak się później okazało secie meczu, siatkarki z Legionowa nie składały broni. Pomimo iż przegrywały już 7:3, zdołały objąć prowadzenie. Przy stanie 16:17 gra podopiecznych terenera Roberta Strzałkowskiego zaczęła się sypać. Drużyna Budowlanych zaczęła zdobywać przewagę i ostatecznie wygrała seta do 20, a cały mecz w stosunku 3:1.

Pomimo porażki, Legionovia pokazała, że będzie starała się nawiązać walkę w Orlen Lidze.

W następnym spotkaniu drużyna z Legionowa podejmować będzie siatkarki Polski Cukier Muszynianka Enea.

Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:8, 25:21, 25:20)

Budowlani Łódź: Vincourova, Polańska, Beier, Grobelna, Pycia, Grajber, Maj-Erwardt (libero) oraz Strózik, Pelc, Tobiasz.

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Skiba, Adamek (libero), Korabiec (libero), Pacak, Rasińska, Wawrzyniak.