W ubiegły czwartek (13 października) metodą na „policjanta” oszukano 93-letnią mieszkankę Legionowa. Komenda Powiatowa Policji w Legionowie ostrzega aby pod żadnym pozorem nie dawać gotówki żadnym obcym osobom. Policjanci i prokuratorzy nigdy nie żądają pieniędzy!

Jak informuje rzecznik KPP Legionowo podkom. Emilia Kuligowska, w czwartek około godziny 11.00 do 79-letniej kobiety na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oświadczył on staruszce, że jej córka spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęło dwoje dzieci. W związku z tym została ona zatrzymana i potrzebna jest odpowiednia suma pieniędzy, aby ją zwolnić z aresztu. Oszukana 93-latka zeznała, że fałszywy policjant podał do telefonu córkę (w rzeczywistości podająca się za nią oszustkę) ,a ta błagała żeby przekazać pieniądze. Kobieta miała w domu 20 tysięcy złotych. Po instrukcji podanej przez oszusta starsza pani udała się z pieniędzmi na wskazane miejsce (nieopodal jednego z legionowskich kościołów) i tam przekazała je kobiecie. Oszustka ma około 30 lat, jest wysoka, była ubrana na czarno. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
– Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Jedną z metod jest podanie się za policjanta. Cel jest jeden – oszukać i okraść. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że osoba dzwoniąca próbuje oszukać prosimy o natychmiastowe powiadomienie policji – pod numerami alarmowymi 997 lub 112 (z telefonów komórkowych) albo całodobowo bezpośrednio do oficera dyżurnego Komendy Policji w Legionowie, pod numerem telefonu (22) 60 48 213. – apeluje podkom. Kuligowska.

fot.: Komenda Stołeczna Policji