„Wyczyścił” myjnie na 7 tysięcy, teraz grozi mu więzienie

0
1289
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pod koniec września legionowscy policjanci zatrzymali 22-letniego Damiana S. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże z włamaniami do automatów z pieniędzmi na samoobsługowych myjniach na terenie powiatu legionowskiego i okolic. Ponadto w momencie zatrzymania Damian S. miał przy sobie marihuanę. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W sierpniu i we wrześniu br. Na terenie powiatu legionowskiego i okolic dwaj nieznani sprawcy włamywali się do automatów znajdujących się na samoobsługowych myjniach samochodowych i okradali je. Kradzieże te miały przynieść łącznie ponad 7 tysięcy złotych strat. Sprawą zajmowali się policjanci śledczy i kryminalni. Pod koniec września funkcjonariusze wydziału kryminalnego dzięki monitoringowi oraz pracy operacyjnej ustalili, że jednym z podejrzanych jest 22-letni mieszkaniec Legionowa Damian S. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przeszukali jego mieszkanie. W lokalu znaleźli środki odurzające oraz metalowy łom, mogący służyć do popełniania przestępstw.
Damian S. Trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za cztery włamania i posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 10 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna usłyszy nowe zarzuty. Jak informuje rzecznik KPP Legionowo, podkom. Emilia Kuligowska, zatrzymanie drugiego z podejrzanych jest kwestią czasu.

KG

fot.: KPP Legionowo