W połowie sierpnia br. w komendzie policji w Jabłonnie jeden  mieszkańców gminy zgłosił dość nietypową kradzież. Poszkodowany zeznał, że zaprosił do domu dwóch obcych mężczyzn tylko po to, aby napić się z nimi alkoholu. Ci jednak nadużyli jego gościnności i… obrabowali mu mieszkanie.

Mężczyzna na jednej z jabłonowskich ulic poznał Adriana N. (36 l.) i Dariusza T. (43 l.). Panowie musieli mu przypaść do gustu, ponieważ prosto z ulicy udali się do jego domu, aby wspólnie napić się wódki. Niestety, nad ranem, kiedy pokrzywdzony obudził się z alkoholowego letargu, kolegów już nie było. I jak się później okazało nie tylko kolegów, bo razem z nimi zniknęły pieniądze, karta bankomatowa, ubrania, kosmetyki, dokumenty i sprzęt agd o wartości 1400zł.
Poszkodowany udał się na komendę aby zgłosić kradzież. Jak się okazało, skradzioną kartą dokonano płatności na jednej ze stacji benzynowych. Tam dzięki nagraniu z monitoringu rozpoznano jednego ze sprawców. Adrian N. został zatrzymany, a w jego mieszkaniu znaleziono część skradzionych rzeczy. W poniedziałek (10.09) udało się złapać drugiego podejrzanego. Za przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Dla pokrzywdzonego była to na pewno dobra nauczka i przestroga, aby nie zabierać ot tak z ulicy obcych ludzi do domu. Nawet jeśli zapowiada się obiecujący wieczór przy kieliszku.