Wczoraj (08.09) około godziny 19:00 na terenie PKP Legionowo Przystanek doszło do zatrzymania dwóch mieszkańców Warszawy. 37-letni Artur S. i 39-letni Konrad D. są podejrzani o usiłowanie kradzieży rowerów.

Operatorzy monitoringu miejskiego, obserwując teren PKP Legionowo Przystanek, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy kręcili się bez celu przy pozostawionych nieopodal stacji rowerach. Ze względu na powtarzające się we wrześniu zgłoszenia o kradzieży jednośladów funkcjonariusze straży miejskiej byli uczuleni na tego typu zachowania. Postanowili przyjrzeć się mężczyznom. Po chwili zauważyli, jak jeden z nich usiłuje zakryć kamerę monitoringu, a drugi, wyposażony w specjalne narzędzia odcina łańcuchy zabezpieczające pozostawione rowery. Operatorzy nie mieli już żadnych wątpliwości, co do zamiarów mężczyzn i błyskawicznie powiadomili służby. Na miejscu natychmiast pojawiły się dwie załogi straży miejskiej. W trakcie wylegitymowania Artura S. I Konrada D.okazało się, że są oni mieszkańcami Warszawy. Po chwili na terenie PKP Legionowo Przystanek zjawili się funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli rowery.
Niewykluczone, że sprawa ta może mieć związek ze wcześniejszymi kradzieżami jednośladów , które miały miejsce w tym samym miejscu i w podobnych okolicznościach. Legionowska policja prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające.

KG