Legionovia na swoim stadionie pokonała Olimpię Zambrów 4:0 i odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Hat trickiem popisał się Arkadiusz Ciach.

Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka, rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, już w 4 minucie spotkania bramkę zdobył Arkadiusz Ciach. Szybko srzelony gol, uskrzydlił Legionowian, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku i raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Piotra Czeplińskiego.

Jeżeli ktoś uważał, że po nieudanym początku sezonu, Legionovia nie będzie w stanie się podnieść, to po dzisiejszym meczu, musiał zmienić zdanie.DSC_0710

Legionowianie grali bowiem jak natchnieni, prezentowali ładny kombinacyjny futbol, nie pozwalali rywalom w zasadzie na nic.

Swoją znakomitą grę udokumentowali drugim golem. W 29 minucie spotkania ładną akcję zespołu wykończył niezawodny tego dnia Ciach.

Większość akcji Olimpii przechodziła przez Daniela Michałowskiego, który jednak nie był w stanie poradzić sobie z twardo grającymi zawodnikami Legionovii.

W drugiej połowie meczu, drużyna prowadzona przez Ryszarda Wieczorka, nie zamierzała spuszczać z tonu. Na bramkę Olimpii sunęły kolejne ataki, obrona gości trzeszczała w szwach, a kolejne gole wydawały się kwestią czasu. Fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Patryk Koziara. Niestety jego strzał wylądował na poprzeczce.

W 53 minucie, jeden z zawodników Olimpii zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia tego spotkania, nie miał innego wyboru i podyktował pierwszy w tym sezonie rzut karny dla Legionowian. Jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Arkadiusz Ciach i tym samym skompletował Hat-trick.

Nie był to jednak koniec popisów piłkarzy z Legionowa, którzy przypieczętowali swoją świetną postawę czwartą bramką, zdobytą po akcji rezerwowych Ivana Jovanovica i Arkadiusza Madeńskiego.

Kolejnym spotkaniem Legionovi będzie mecz z Kotwicą Kołobrzeg. Dzisiejsze spotkanie, rozbudziło nadzieję na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 4:0 (2:0)
Bramki:Ciach 5, 29, 53k, Madeński 88

Legionovia:24. Sebastian Madejski – 16. Mikołaj Grzelak, 23. Marek Krotofil, 4. Aleksandar Bajat, 3. Daniel Kutarba – 10. Marcin Wodecki, 8. Sebastian Milewski, 17. Patryk Koziara (79, 9. Ivan Jovanović), 26. Krystian Wójcik (64, 19. Michał Płonka), 7. Paweł Garyga (75, 2. Andrzej Paprocki) – 20. Arkadiusz Ciach (84, 14. Arkadiusz Madeński).

Olimpia Zambrów:22. Piotr Czapliński – 2. Marcin Byszewski (46, 20. Łukasz Grzybowski), 7. Michał Kuczałek, 5. Mariusz Gogol, 4. Hubert Kotus (46, 8. Paweł Broniszewski) – 13. Jakub Cesarek (69, 9. Przemysław Jastrzębski), 10. Daniel Michałowski, 21. Bartosz Osoliński, 25. Jakub Bach, 6. Bartosz Biel – 19. Sebastian Szerszeń (71, 24. Mateusz Jastrzębski).