Legionovia zdobyła pierwszy punkt w sezonie ligowym 2016/17. W weekend zespół trenera Ryszarda Wieczorka, wybrał się do Stargardu, by rozegrać spotkanie z tamtejszymi Błękitnymi. Zarówno Legionowianie, jak i ich przeciwnicy, nie rozpoczęli ligowej kampanii w udany sposób. W zeszłym tygodniu, Legionovia uległa 0:3 Rozwojowi Katowice, a zespół ze Stargardu został pokonany przez Gryf Wejherowo.

Porażka w pierwszym spotkaniu sezonu, podziałała na piłkarzy z Legionowa mobilizująco. W swoim stylu starali się oni kontrolować mecz i długo rozgrywali akcje. W przeciwieństwie jednak, do poprzedniego spotkania, tym razem ataki Legionovii bardzo szybko przyniosły rezultat. Już w 18 minucie meczu, bramkę po rzucie rożnym, strzelił Krystian Wójcik. Legionovia przeważała i stwarzała kolejne sytuacje. Po jednej z nich piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Przemysława Wróbla. Niestety, w 31 minucie, po raz kolejny w tym sezonie, Legionowianie stracili bramkę po kontrataku. Akcję Błękitnych, rozpoczętą przez Wojciecha Fadeckiego, wykończył Paweł Lisowski.

W drugiej połowie meczu obraz gry nie ulegał zmianie. Legionovia atakowała i kontrolowała spotkanie. Gospodarze natomiast zaciekle się bronili. To, że udało im się utrzymać remis, zawdzięczają dużej dozie szczęścia, gdyż niezwykle bliski pokonania bramkarza Błękitnych był wprowadzony w drugiej połowie spotkania Ivan Jovanović. Niestety, jego dobry strzał z dystansu po raz kolejny w tym meczu wylądował na poprzeczce.

Podopieczni trenera Wieczorka, mogą czuć niedosyt, gdyż byli zespołem zdecydowanie lepszym. Dobra gra, pozwala jednak z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Błękitni Stargard – Legionovia KZB Legionowo 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 – 18 minuta Wójcik, 1:1 – 31 minuta Lisowski.

Błękitni Stargard:Przemysław Wróbel, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski,Rafał Gutowski, Mateusz Czapłygin,Paweł Lisowski, Filip Karmański , Bartosz Flis, Wojciech Fadecki, Przemysław Brzeziański.

Legionovia KZB Legionowo:Sebastian Madejski, Mikołaj Grzelak, Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba, Paweł Garyga, Sebastian Milewski, Patryk Koziara, Krystian Wójcik, Marcin Wodecki, Arkadiusz Ciach