Kilka dni temu naszą redakcję odwiedził jeden z mieszkańców Legionowa. I tuż przed obchodami kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zwrócił uwagę na „szczegół”, który ich miejskim uczestnikom być może nie rzuci się nawet w oczy. A jego zdaniem rzucić się powinien.

Chodzi o mural, który całkiem przecież niedawno powstał na tylnej ścianie garaży położonych wzdłuż drogi wiodącej z dworca PKP na osiedle Piaski. Według naszego czytelnika fragmenty dzieła mistrzów, którzy zamiast pędzla używają farby w sprayu, wyjątkowo źle zniosły upływ czasu. – Należałoby szybko coś z tym zrobić. Nie powinno być tak, że w kilku punktach miasta uroczyście czcimy pierwszego sierpnia pamięć powstańców, a tutaj farba płatami odchodzi ze ściany. Poprawienie tego obrazu nie kosztowałoby wiele, a dobrze by świadczyło o naszej pamięci o powstańcach – uważa legionowski senior.

Pojechaliśmy, sprawdziliśmy i rzeczywiście – są na „piaskowym” muralu miejsca, gdzie przydałaby się wprawna ręka konserwatora od graffiti. A może warto pomyśleć o odświeżeniu całości? I nie tylko od święta pokazać, że naprawdę pamiętamy.

1 KOMENTARZ

  1. Koszt tego muralu to >1500zł..
    Większość kosztów pokryli kibice z powiatu legionowskiego ze swoich prywatnych pieniędzy.
    Jestem głęboko przekonany, że dla Szanownej Redakcji zasponsorowanie odnowienia muralu nie będzie problemem i wspólnie będziemy mogli cieszyć się z jego nowego oblicza.

    pozdrawiam,
    Robert

Comments are closed.