Dzika Plaża w Nieporęcie (www.nieporet.pl)

Najlepszym pomysłem na spędzenie upalnego weekendu jest oczywiście leżenie na plaży albo uprawianie sportów wodnych. Podpowiadamy, gdzie można to zrobić w naszym powiecie.

1.    Najpopularniejszym miejscem, do którego nie tylko mieszkańcu powiatu, ale także turyści czy warszawiacy najchętniej przybywają jest oczywiście Dzika Plaża w Nieporęcie. Pomimo swojej nazwy jest to bardzo zadbane, czyste miejsce, z kąpieliskiem, deptakiem, budynkami sanitarnymi, siłownią oraz placem zabaw. Oczywiście są tam również ratownicy, którzy pilnują kąpieliska w godzinach jego otwarcia. Oprócz tego jest tam także wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz liczne restauracje i atrakcje, np. rejs tramwajem wodnym.

2.    Drugą pod względem liczby turystów, ale dużo urokliwszą plażą jest Plaża Miejska w Serocku. Codziennie od 11 do 18 jest tam otwarte kąpielisko, również pilnowane przez ratowników WOPR. Oprócz ładnych widoków, po ostatniej modernizacji plaża może zaoferować także boiska do koszykówki, siatkówki, plac zabaw, natryski wodne, dwa stoły do ping-ponga oraz wypożyczalnie kajaków i rowerków. Jeśli komuś znudzi się leżenie, może także udać się na spacer nadnarwiańskim bulwarem.

3.    Tym, którzy wolą bardziej kameralną atmosferę, na pewno przypadnie do gustu plaża w Wieliszewie. Utrzymuje ona klimat dzikiej plaży, mimo iż jest bardzo dobrze zagospodarowana i strzeżona. Podobnie jak na poprzednich, są tu boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga i wypożyczalnia rowerów wodnych. W sezonie odbywa się tam także wiele imprez, np. plażowe kino letnie.

4.    Białobrzegi i Rynia to miejsca bardziej turystyczne. W okolicy znajdują się domki letniskowe i hotele. To miejsca, gdzie oprócz plażowania, czas można też spędzić bardziej  aktywnie. Istnieje możliwość pojeżdżenia na mini quadach, konno, pogrania w paintball czy pouczenia się windsurfingu i kitesurfingu.

5.    Dla osób, które od dużych akwenów wodnych wolą jeziora i stawy, jest Krubin, czyli wieś położona w gminie Wieliszew. Na jednym z jezior działa Wake Family, czyli miejsce do uprawiania wakeboardingu – ślizgania się na desce wakeboardowej po powierzchni wody, pokonując przy tym tor przeszkód.