Wraz z ostatnim dzwonkiem, kiedy dzieci wybiegają ze szkół na dwumiesięczny wypoczynek, do pracy przystępują ekipy remontowe. Podczas gdy uczniowie wesoło spędzają dwumiesięczną przerwę z dala od szkolnych murów, wewnątrz placówek praca wre. W tym roku na remonty legionowskich szkół i przedszkoli spółka KZB Legionowo wyda około 840 tysięcy złotych. Zakrojone na najszerszą skalę pracę są  prowadzone w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Szkole Podstawowej nr 7 i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.

Większość zaplanowanych na te wakacje robót wykonują konserwatorzy KZB. – Nie wynajmujemy zewnętrznych firm, bo staramy się jak najbardziej ograniczyć koszty tych prac – tłumaczy Jerzy Wilczyński, kierownik Działu Techniczno-Eksploatacyjnego KZB Legionowo. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w te wakacje są malowane obie sale gimnastyczne oraz trzy sale dydaktyczne w szkole i dwie w przedszkolu. Remontowana jest również sala gimnastyczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. – Organizacja robót remontowych jest tam dosyć skomplikowana, ponieważ poza robotami malarskimi usuwamy ciężką konstrukcję stalową, zawieszoną tam pod sufitem na wysokości siedmiu metrów – powiedział Jerzy Wilczyński.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym jest prowadzony kompleksowy remont dwóch toalet dla personelu wraz z wymianą urządzeń sanitarnych. Zaplanowano tam też malowanie między innymi korytarzy na pierwszym piętrze oraz świetlicy. W Szkole Podstawowej nr 7 jest malowana cała drug kondygnacja wraz z salami i korytarzem. Prowadzony tam remont będzie połączony z likwidacją starej i nieestetycznej boazerii. W Zespole Szkół na osiedlu Piaski są remontowane natryski, a w przyziemiu szkoły będą malowane korytarze.

Sporo będzie się też remontowo działo w miejskich przedszkolach. W Przedszkolu Miejskim nr 3 rozpoczęło się malowanie dwóch sal dydaktycznych. W „trójce” zostanie też wyremontowane ogrodzenie. Płot zostanie też naprawiony przy Przedszkolu Miejskim nr 5 na ul. Kwiatowej. W drugim przedszkolu na osiedlu Piaski, czyli w „jedenastce” będą natomiast odnawiane ściany i sufity w salach zabaw, na ich zapleczach, na korytarzach i klatkach schodowych. Odświeżane będą też sanitariaty, drzwi wraz z całą stolarką oraz podłoga w dwóch salach zabaw.

W prawie każdej z placówek oświatowych są też prowadzone i mniejsze prace, takie jak na przykład wymiany drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, wymiany wentylatorów, naprawy schodów i odświeżanie pomieszczeń administracyjnych.