Legionowscy strażacy, łodzią wyposażoną w sonar poszukiwali dzisiaj (10 czerwca) w Warszawie zaginionego 21-latka. Mężczyzna od soboty nie dał znaku życia. Z relacji znajomych, z którymi spędzał sobotni wieczór, ostatni raz był widziany w pobliżu Wisły.

O pomoc w poszukiwaniach, do legionowskiej Państwowej Straży Pożarnej, zgłosiła się policja z Warszawy. Działania na Wiśle, strażacy prowadzili od rana. Przy pomocy sonaru przeszukali odcinek rzeki między mostami Poniatowskiego i Gdańskim. Ciała jednak, ani w wodzie, ani na jej powierzchni, czy też przy brzegu nie znaleziono – Jeśliby faktycznie utonął, to z naszego doświadczenia wiem, że po tylu dniach od zaginięcia ciało by już prawdopodobnie wypłynęło. Jest jeszcze na Wiśle kilka takich miejsc, gdzie zwłoki mogą się zahaczyć. Jeśli jednak i tam nic się nie znajdzie, policja będzie musiała szukać gdzie indziej, nie w wodzie – powiedział asp. sztabowy Tomasz Kołodziński, zastępca dowódcy JRG Legionowo.

maciej

Zaginiony 21-latek, to Maciej Szybko. Jest szczupły, wysoki i krótko obcięty. W dniu zaginięcia był ubrany w niebieskie jeansowe spodenki i czarną koszulkę z białym napisem Red Is Bed. Ostatni raz był widziany w nocy z 5 na 6 czerwca około godziny 02.30 w okolicy restauracji Plażowa, nieopodal Stadionu Narodowego. „Właśnie wyszli z restauracji, gdy kolegów i Maćka zaatakowała grupa, prawdopodobnie ochroniarzy. Zostali solidnie pobici. Kolega, z którym był Maciej, leży w szpitalu z poważnym uszkodzeniem ciała. Maćka od tego momentu nikt nie widział i nie wiadomo co się z nim stało. Jego telefon milczy. Poszukiwania prowadzone przez rodzinę, na razie nie przyniosły istotnych informacji. Maciej nie znał Warszawy. Przyjechał z grupą pracowników na kilka dni, by wykonać zlecenie firmy, w której pracował. Prośba do osób, które tej nocy były w restauracji Plażowa lub jej okolicy i byli świadkami tego zdarzenia o informacje na priv naszego profilu. Wszystkim gwarantujemy ochronę danych osobowych” – informacja o takiej treści pojawiła się na facebookowym profilu brata zaginionego, Piotra Szybko.

 

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat losów Macieja Szybko są proszone o kontakt pod numerami telefonów: 690 904 240, 504 288 157, 501 163 525, 510 033 489. Za pomoc w jego odnalezieniu jest przewidziana nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych.

fot. Tomasz Kołodziński