Iść na gminny piknik potrafi każdy. Ale powrót do domu z kluczykami do nowiutkiego auta w kieszeni stanowi już wyższą szkołę jazdy. W Wieliszewie okazało się to możliwe. Podobnie jak nieziemska zabawa z kosmosem, Kabaretem Skeczów Męczących i zespołem Enej w rolach głównych.

KSM Wieliszew

Przewodnim motywem sobotniego Święta Gminy Wieliszew był, jako się rzekło, kosmos. Miał on wpływ zarówno na paradę inaugurującą rozrywkową część imprezy, występy sceniczne, ale także przygotowane przez lokalne organizacje stoiska. Dlatego gdy mieszkańcy gminy prezentowali swe umiejętności wokalne, plastyczne i kulinarne, można było spróbować placków nie z tej ziemi, obejrzeć kosmiczny taniec albo podziwiać modele rakiet. Inna sprawa, że dla wielu uczestników najbardziej odlotowe były wieczorny show Kabaretu Skeczów Męczących oraz późniejszy koncert grupy Enej, której nucone przez pół Polski przeboje wyzwoliły wśród publiczności tyle energii, że wystarczyłoby jej na start nie tylko rakiety, ale całego kosmicznego promu.

Pora jednak zejść na ziemię, do wspomnianego na początku pojazdu, czyli nagrody w loterii pod hasłem „Rozlicz PIT w Gminie Wieliszew – wygraj samochód”, której finał nastąpił właśnie w sobotę. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano 11 nagród, a główna – pachnący nowością fiat 500, trafi (pod warunkiem pozytywnej weryfikacji jej zeznania podatkowego – red.) do mieszkającej przy ul. Warszawskiej pani Lidii. Niezła jazda!