Kolejny długi weekend w policyjnych statystykach znów zapisał się jako raczej bezpieczny. W okresie od 25 do 29 maja na drogach powiatu legionowskiego doszło do zaledwie jednego wypadku. Zdarzyło się za to aż 21 kolizji. 

Do wypadku doszło w piątek (27 maja) na ul. Aleja 3 Maja w Legionowie. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący fordem focusem 21-letni mieszkaniec gminy Serock potrącił 38-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna trafił do szpitala. Kierowca forda był trzeźwy. Wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie. Poza tym jednym wypadkiem, na drogach powiatu legionowskiego doszło też do 21, ale na szczęście, niegroźnych kolizji.

W trakcie drugiego majowego długiego weekendu policjanci zatrzymali też 12 nietrzeźwych kierujących: 8 rowerzystów i 4 osoby kierujące pojazdami mechanicznymi. Rekordzistą okazał się kierujący seatem 38-letni Marek W., w którego organizmie krążyło 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w świąteczny czwartek (26 maja), po godz. 23.00 na ul. Modlińskiej w Wieliszewie.

Policjanci z drogówki w tym okresie przeprowadzili w sumie 362 kontrole pojazdów. Wystawili 171 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy oraz 22 prawa jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.