W Lasach Chotomowskich odbyły się zawody biegowe oraz nordic walking pod nazwą Bieg po Złote Jabłko. Była to już trzecia edycja tej imprezy. W zawodach wzięło udział ponad 200 biegaczy, nie tylko mieszkańców powiatu legionowskiego, ale także wielu innych, nawet dość odległych miast. Najszybciej trasę biegu głównego pokonał Adam Pożarowszczyk z Legionowa. Na przebiegnięcie 10 km potrzebował 40:48 min.

Lasy Chotomowskie są doskonałym miejscem do uprawiania sportu i rozgrywania zawodów. Od wielu lat goszczą tu m.in. kolarze MTB oraz biegacze i wszyscy chwalą sobie doskonałe trasy. Nic dziwnego, że imprez sportowych w tym miejscu wciąż przybywa. W ostatni weekend zorganizowała ją gmina Jabłonna wspólnie z Fundacją Ścieżka Zdrowia i Grupa Biegową CHTMO z Chotomowa.

W niedzielnym Biegu po Złote Jabłko do rywalizacji stanęło ponad dwustu biegaczy. Na starcie zjawili się zawodnicy nie tylko z terenu powiatu legionowskiego i najbliższych okolic, ale także z Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Nasielska, Radomia, Giżycka, Gdańska, Świdwina, Mławy i kilku innych miast. W trakcie zawodów rozegrano trzy konkurencje. Najważniejszy był oczywiście bieg główny na dystansie 10 km, ale był także rodzinny dystans 1 km oraz coś dla sympatyków nordic walkingu.

Walka o zwycięstwo w biegu głównym była bardzo zacięta. Pierwszy linię mety minął Adam Pożarowszczyk z Legionowa. Trasę pokonał w czasie 44 min i 48 sek. Drugi na mecie Łukasz Jeruć z Giżycka, reprezentujący klub Biegam na Tarchominie, stracił do zwycięzcy 7 sek. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Marcin Karpiński (Allianz Running Team Warszawa) z czasem 41:15. Na ósmym miejscu bieg ukończył kolejny reprezentant Legionowa. Rafał Rynkiewicz potrzebował na pokonanie dystansu 10 km 44:21. Tuż za nim linię mety minął Mariusz Sumiński z Jabłonny (Dom Bez Alergii).

W klasyfikacji kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z Warszawy. Najlepsza okazała się Dominika Dąbrowska (44:39), drugie miejsce zajęła Dagmara Mańka-Wizor (49:18), trzecie Magdalena Rawicka (49:55), a na czwartej pozycji, w czasie 50:29, linie mety minęła Marta Lejzerowicz z Legionowa (Idziemy Team).