Legionowski lider

Warszawska Liga Okręgowa ma nowego lidera w postaci rezerw Legionovii Legionowo, które pokonały w niedzielę Vulcan Wólka Mlądzka 1:0. Słabą passę przerwał Dąb Wieliszew, zaś Sokół Serock poniósł drugą kolejną porażkę.

Goście z Regutu prowadzili w Serocku od 13 minuty, lecz dwadzieścia minut później Krystian Szambelan doprowadził do remisu. Taki wynik utrzymał się do przerwy, jednak w drugiej części spotkania piłkarze Bora przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, co podopieczni Arkadiusza Siemińskiego przypłacili spadkiem na 5. lokatę w tabeli. Dla serocczan była to druga kolejna porażka.
Sokół Serock – Bór Regut 1:2 (1:1)

bramka dla Sokoła: K.Szambelan 33
Sokół: Ł.Karpik – Koza, Szymański (64 Calak), Badenko, Lipski, Głowacki (78 Chmielewski), Choszcz, Szydłowski, Oktaba, K.Szambelan, S.Szambelan.

Zawodnicy Dębu Wieliszew przełamali się po dwóch porażkach z rzędu. W sobotę drużyna Piotra Topczewskiego pokonała u siebie zamykający tabelę ŁKS Łochów 2:0. Wieliszewianie prowadzili od 1 minuty, kiedy Jarosław Tkacz wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkanie ustalił na dwanaście minut przed końcem Kamil Koral. W starciu z outsiderem trener Topczewski dał szansę pokazania się kilku graczom, którzy dotąd występowali w „okręgówce” w mniejszym wymiarze czasowym.
Dąb Wieliszew – ŁKS Łochów 2:0 (1:0)

bramki: Tkacz 1, Koral 78
Dąb: Marchlewski – Ćwikliński, Pi.Kalinowski, Pierścieniak, E.Łotowski – Tkacz (46 Piekut), J.Łotowski, Smoczyński (70 Żaluk), Kielak, Cybulski (60 Koral) – Ściechowicz (80 Wasilewski).

We czwartek Agape Białołęka pokonał dotychczasowego lidera z Łaskarzewa, co otworzyła przed Legionovią II Legionowo szansę wskoczenia na 1. pozycję w tabeli. Aby tego dokonać legionowianie musieli pokonać w niedzielę przed własną publicznością Vulcana Wólka Mlądzka. Sztuka ta nie przyszła łatwo – gospodarze pokonali rywala spod Otwocka 1:0, a zwycięskiego gola zdobył Maciej Więckowski po przerwie. Bardzo udany debiut w seniorach zaliczył bramkarz Andrzej Ciesielski, a po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do gry powrócił Damian Falęta. Wygrana pozwoliła Legionovii II objąć przewodnictwo w rozgrywkach, ale tyle samo punktów co „Biało-żółto-czerwoni” ma w swoim dorobku Grom Warszawa.
Legionovia II – Vulcan Wólka Ml. 1:0 (0:0)