Dwa razy Wójcik

Legionovia KZB Legionowo odniosła czwarte kolejne zwycięstwo. W ostatni dzień kwietnia podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali na wyjeździe kolejnego pretendenta do awansu GKS Tychy 2:1. Oba trafienia dla legionowskiego zespołu zaliczył Krystian Wójcik.

Pierwsi z gola cieszyli się gospodarze. W 14 minucie sędzia Tarnowski podyktował rzut wolny przed polem karnym Legionovii. Po uderzeniu Łukasza Grzeszczyka piłka trafiła w Rafała Wolsztyńskiego, który zbyt wcześnie wybiegł z muru. Arbiter nakazał powtórzenie wykonania stałego fragmentu gry, a piłkarzowi z Legionowa pokazał żółty kartonik. Przy swojej drugiej próbie Grzeszczyk popisał się fenomenalnym uderzeniem, po którym piłka znalazła drogę do bramki, co zakończyło passę dwustu osiemdziesięciu czterech minut bez straty gola Piotra Smołucha. „Biało-żółto-czerwoni” czekali na wyrównanie dziewiętnaście minut. Krystian Wójcik pokonał tyskiego golkipera Pawła Florka z najbliższej odległości. Dla 26-letniego rozgrywającego była to pierwsza bramka w barwach Legionovii.

Druga odsłona znakomicie rozpoczęła się dla gości. Po szybkim kontrataku Wójcik znalazł się w sytuacji oko w oko z Florkiem, po czym „Wujo” wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podopieczni Kamila Kieresia nie zdołali strzelić wyrównującej bramki, dzięki czemu grając przy prawie sześciotysięcznej publiczności, legionowianie odnieśli czwartą wygraną z rzędu!

Tychy – Legionovia 1:2 (1:1)