Czwarty tytuł Young Boys

0
1570

W drugi weekend kwietnia rozgrywki zakończyła czwarta edycja Legionowska Liga Halowa organizowana przez Stowarzyszanie Legionowskich Lig Szóstek Piłkarskich. Czwarty raz z rzędu puchar za zwycięstwo w całych zmaganiach wznieśli Young Boys Legionowo.
Mateusz Gębarowski

W sezonie 2015/2016 do futsalowych rozgrywek przystąpiło trzynaście zespołów, które rywalizowały na parkietach Szkół Podstawowych nr 1 i nr 7. Plagą tegorocznej edycji były walkowery, których było siedemnaście na siedemdziesiąt osiem spotkań. Mistrzowski tytuł przypadł Young Boys Legionowo, którzy sięgnęli po trofeum czwarty raz w czwartej rozgrywanej edycji, nie tracąc przy tym ani jednego punktu. Dodatkowo Michał Gąska ze zwycięskiej ekipy okazał się najlepszych strzelcem całej ligi, zdobywając w dwunastu spotkaniach czterdzieści pięć bramek. – Oczywiście najbardziej cieszy drużynowy sukces. Uważam, że kolejny raz udowodniliśmy, że nasze wygrane nie są dziełem przypadku. Co do króla strzelców to największe podziękowania należą się moim kolegom z drużyny, ponieważ po takich podaniach wystarczyło tylko kierować piłkę do siatki – skromnie przyznał Gąska. Równie ciekawa rywalizacja toczyła się za plecami YBL. Po rozegraniu wszystkich spotkań trzy zespoły miały po dwadzieścia siedem punktów, dlatego o końcowej klasyfikacji przesądził bilans bilans bezpośrednich meczów. Najlepiej pod tym względem wypadł Monsun Legionowo, któremu przypadły srebrne medale. Podium uzupełnił Pocisk Legionowo, pozostawiając poza strefą medalową zespół Balangi z Nasielska. Obecnie rywalizacja w ramach Legionowskich Lig Szóstek Piłkarskich przeniosła się na Stadion Miejski, gdzie wznowiono rozgrywki na trawie.

Young Boys Legionowo: B.Koperkiewicz, Zalewski, Falęta, Pryciak, Gąska, Bachurski, Ślubowski, Affek, Bieńko, Jaśkowski, Kowalski, Baczyński.