„Delfinki” w formie

Udany weekend mają za sobą pływacy UKS-u Delfin Legionowo. Dawid Szulich zaliczył kolejny dobry start podczas cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski, a Emilia Piaseczna, Filip Zabagło, Adam Jasiul i Rafał Smoliński przywieźli medale z Ogólnopolskich Zawodów w Pułtusku.

W miniony weekend kolejne zawody z cyku Gran Prix Polski – Puchar Polski zaliczył Dawid Szulich. Tym razem legionowski pływak wystąpił w Opolu na pływalni „Wodna nuta”, gdzie popłynął w trzech wyścigach. W sobotę Szulich wygrał konkurencję na dystansie 50m stylem klasycznym z czasem 28,49s. Popołudniu legionowianinowi przypadło 2. miejsce w wyścigu na 100m „klasykiem”. W jedynym niedzielnym starcie, mimo zaciętej walki podopieczni trenera Rafała Perla uplasował się na 3. pozycji na dwustumetrowym dystansie. – To były ciężkie zawody. Czuć w mięśniach efekty treningów i dużo mocy, której jeszcze nie mogę przełożyć w wodzie. Czasy były zbliżone do ostatnich zawodów Grand Prix. Do kwalifikacji olimpijskich pozostało pięć tygodni. Została ostatnia faza treningowa i szlif formy na Główne Mistrzostwa Polski – skomentował swój występ Szulich, który w klasyfikacji generalnej OPEN zawodów zajął 5. miejsce.

Z dobrej strony zaprezentowała się również reprezentacja UKS-u Delfin podczas Ogólnopolskich Zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk, które odbyły się w ostatnią sobotę. Legionowski klub reprezentowali Emilia Piaseczna, Franek Cierniak, Adam Jasiul, Mikołaj Lewandowski, Rafał Smoliński, Daniel Schulz i Filip Zabagło. Z najlepszej strony pokazali się 14-letnia Piaseczna i 11-letni Zabagło, którzy zdobyli po jednym złotym i srebrnym medalu. Po brązowym krążku przywieźli Smoliński w kategorii 13-latków oraz Jasiul w rywalizacji 14-latków.