W dniach 9 – 10 kwietnia w toruńskim Centrum Targowym Park odbyła się VI edycja Targów Turystycznych „Wypoczynek 2016”, którym tradycyjnie towarzyszył Toruński Festiwal Smaków.

Wśród niemal stu wystawców promujących własne gminy, miasta czy regiony, swą obecność ponownie zaznaczyły tam też serockie panie – członkinie czterech Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Dosin, Marynino, Skubianka i Guty, a także przedstawicielki gospodarstw agroturystycznych z Jadwisina, Łachy, Serocka oraz Ludwinowa Zegrzyńskiego. Ich stoisko przyciągało różnorodnością barw, smaków i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Tym razem serockie mistrzynie kuchni wabiły gości pieczywem na zakwasie, wędlinami, plackami ziemniaczanymi, smalcem, pierogami, krokietami, nalewkami oraz ciastami. I zostały docenione.

Spośród propozycji zgłoszonych do konkursu Festiwal Smaków jurorzy przyznali wyróżnienie Halinie Nałęcz, szefowej Koła Gospodyń Marynino, za nalewkę „Szalona teściowa” oraz Małgorzacie Gąsiorowskiej, członkini KGW z Dosina, za ciasto „Rudzielec”. Oryginalny wystrój serockiego stoiska, nawiązujący do położenia nad Jeziorem Zegrzyńskim, tworzyły wyroby rękodzielnicze wykonane przez uczestniczki z Serocka. Udział w Targach został dofinansowany w ramach projektu „Działalność KSOW PROW 2014-2020 – 2016 rok” w ramach Pomocy Technicznej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTorebki z niespodzianką
Następny artykułFlamenco u Klenczona
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 45-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.