Powrót w dobrym stylu

Po niemal dwóch miesiącach przerwy koszykarze Legionu Legionowo wrócili na ligowe parkiety. W przedostatnim meczu w walce o miejsca 7-12 w III lidze legionowianie pokonali na wyjeździe rezerwy Rosy Sport ATAF Radom 94:79.

Podopieczni Przemysława Raczyka ostatnie zawody odbyli 20 lutego, ulegając w delegacji GLKS-owi Nadarzyn. Od tamtej pory ekipa z Legionowa nie rozegrała żadnego meczu, choć powinna już zakończyć sezon. W tym czasie legionowianie wygrali walkowerem z Turem Bielsk Podlaski i w ten sam sposób – na skutek nieporozumienia z przeciwnikiem – stracili punkty za wyjazdowe spotkanie z Dziewiątką Łomża. W minioną sobotę Legion znowu rywalizował na parkietach III ligi w konfrontacji z drugim zespołem radomskiej Rosy. Koszykarze trenera Raczyka przeważali niemal przez całe spotkanie, wygrywając pierwsze trzy kwarty. Przed ostatnią odsłoną goście prowadzili w Radomiu 65:45. W ostatniej partii oba zespoły zdecydowanie postawiły na atak, czego efektem było rzuconych w sumie sześćdziesiąt trzy „oczka” dla obu stron. Ostatecznie przedostatnie spotkanie w sezonie 2015/2016 zakończyło się wygraną Legionu 94:79. We czwartek 14.04.2016 o godz. 20:00 w Hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Zakopiańskiej 4 legionowianie rozegrają ostatnie zawody w bieżących rozgrywkach, w których ich rywalem będzie GLKS Nadarzyn.

Rosa – Legion 79:94 (11:20, 22:23, 12:22, 34:29)