Mistrzowski tytuł Jana Lodzika

Legionowski kickboxer Jan Lodzik wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w formule Low Kick, które w miniony weekend zostały rozegrane w Otwocku. 21-latek przez nokaut pokonał w drugiej rundzie finału Pawła Borysa z ŁKS-u Boks Łódź.

Legionowian obie walki podczas otwockich zmagań stoczył w niedzielę, mierząc się z rywalami w kategorii poniżej 63,5kg. Lodzik potrzebował trzech rund, aby uporać się w półfinale z Krzysztofem Kucharczykiem. W finałowej walce kickboxer rozstrzygnął sprawę wygranej w jeszcze mniejszym wymiarze czasu. Podopieczny trenera Tomasza Szczepaniuka pokonał Pawła Borysa przez nokaut w drugiej rundzie. – Po pierwszej walce nie nastawiałem się na nokaut. Trener uspokajał mnie, mówiąc, abym się nie podpalał. Gdy wszedłem na ring byłem wyjątkowo wyluzowany. Na samym początku drugiej rundy trafiłem Borysa w korpus, poprawiłem low-kickiem, a potem zostało tylko wykończenie. To moje pierwsze Mistrzostwo Polski w tej formule. Wcześniej były drugie miejsca. Cieszę się z kolejnego sukcesu i będę chciał równie dobrze pokazać się na DSF Kickboxing Challenge #7 – skomentował Lodzik, który w sobotę 23 kwietnia na warszawskim Bemowie weźmie udział w kolejnej gali w formule meczu Polska – Litwa, organizowanej przez grupę promocyjną, której jest zawodnikiem.