Odwrót Sokoła, Dąb bije lidera

18. kolejka warszawskiej Ligi Okręgowej dostarczyła emocjonujących rozstrzygnięć. Wysoką porażkę zanotował dotychczasowy wicelider Sokół Serock. Tymczasem miejsce serocczan w tabeli zajął Dąb Wieliszew, który pokonał na własnym terenie lidera z Łaskarzewa.

Sobotnie starcie z Bobrem Tłuszcz fatalnie rozpoczęło się dla podopiecznych Arkadiusza Siemińskiego, którzy przegrywali od 4 minuty 0:1. Gdy Fabian Smyk doprowadził do wyrównania cztery minuty później wydawało się, że Sokół wraca na właściwe tory. Do przerwy gospodarze dorzucili kolejne dwa gole, a ostatecznie zwyciężyli 6:2, sprawiając sporą niespodziankę.

Bóbr Tłuszcz – Sokół Serock 6:2 (3:1)
bramki dla Sokola: F.Smyk 8, s 77
Sokół: Ł.Karpik – Głowacki (65 M.Karpik), Szydłowski, Badenko, Lipski (65 Chmielewski) – S.Szambelan (27 Bartosiewicz), Calak, Choszcz, F.Smyk (58 Szymański), Pa.Kalinowski – K.Szambelan.

Mająca duże wsparcie w postaci piłkarzy pierwszego zespołu Legionovia II znowu nie wygrała meczu. Legionowianie długo bezbramkowo remisowali z marecką Marcovią, ale w końcówce spotkania zaczęły padać gole. Pierwsza bramka padła dla gości, ale wkrótce w 75 minucie po asyście Bartosza Koperkiewicza do wyrównania doprowadził Mateusz Makowski. Miejscowych nie było stać, aby pójść za ciosem. Na domiar złego to rywale wyprowadzili zabójczy cios w samej końcówce, przesądzając o swoim zwycięstwie 2:1 w doliczonym czasie gry.

Legionovia II – Marcovia Marki 1:2 (0:0)
bramki dla Legionovii II: Makowski 75
Legionovia II: Smołuch – R.Kowalski, Goliński, Więckowski, Makowski – K.Ziąbski, Ł.Kopka (54 Ł.Wolsztyński), R.Wolsztyński (35 Śledziewski), Szczepkowski (68 B.Koperkiewicz), Kozłowski (46 Michalak) – Karczmarczyk.

Wobec porażek swoich najgroźniejszych rywali, Dąb Wieliszew przystępował do starcia z liderującym Promnikiem Łaskarzew z dużymi nadziejami. W pierwszej połowie nie padły żadne bramki, dlatego trener Piotr Topczewski zdecydował się w przerwie na wprowadzenie na plac gry Jarosława Tkacza. Decyzja wieliszewskiego szkoleniowca okazała się strzałem w dziesiątkę. Tkacz dwukrotnie trafił do bramki przeciwnika, który był w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramkę. Dzięki domowemu zwycięstwu Dąb awansował na 2. miejsce w tabeli LO.

Dąb Wieliszew – Promnik Łaskarzew 2:1 (0:0)
bramki dla Dębu: Tkacz 46, 77
Dąb: Łączyński – Zieliński (60 Chrzanowski), Pi.Kalinowski, Ł.Banaszek, Pierścieniak (85 Schlade) – Cybulski (80 Żaluk), Kielak, Piórkowski, Wasilewski (46 Tkacz), Piekut, J.Łotowski.