Na terenie powiatu legionowskiego znów pojawili się oszuści żerujący na łatwowierności starszych osób. Do policji dotarły informacje o dwóch takich przypadkach. W jednym z nich, starsza kobieta została oszukana na 20 tysięcy złotych.

Do zdarzeń doszło w środę i czwartek na ternie gminy Jabłonna. W pierwszym przypadku do 79-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna i podając się za policjanta oświadczył, że jej wnuczka była sprawcą wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i są potrzebne pieniądze, aby nie poszła do więzienia. Kobieta wybrała gotówkę z banku i zaniosła ją we wskazane jej miejsce. Tam  przekazała pieniądze kobiecie, podającej się za mecenasa. Druga próba oszustwa była na szczęście nieudana. Tym razem do 69-letniej mieszkanki Jabłonny zadzwoniła kobieta. Podała się ona za jej córkę i prosiła o pilną pomoc, bo jak przekonywała, spowodowała wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym i musi wpłacić kaucję w wysokości 50 tysięcy złotych. 69-latka  początkowo się zgodziła na przekazanie pieniędzy. Kiedy po nie szła, ponownie do niej dzwoniono i ją pośpieszano. Będąc już w banku, kobieta zadzwoniła do swojej córki i wtedy wyszło na jaw, że nie miała ona żadnego wypadku.

Policja przestrzega i przypomina:  NIE DAWAJ GOTÓWKI ŻADNYM OBCYM OSOBOM – ZNAJOMYM LUB KOLEGOM SWOJEGO KREWNEGO, A POLICJANT LUB PROKURATOR NIGDY TELEFONICZNIE NIE ŻĄDAJĄ PIENIĘDZY. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że osoba, która do nas dzwoni nie jest członkiem naszej rodziny tylko oszustem lub w chwili, gdy dzwoniąca osoba prosi nas o pieniądze PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI. Należy dzwonić pod numery alarmowe 997 lub 112 (z telefonów komórkowych) albo całodobowo bezpośrednio do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, pod numerem telefonu 22 60 48 213.

info. KPP Legionowo