Tegoroczne Święta Wielkanocne w Powiecie legionowskim przebiegły raczej spokojnie i bezpiecznie. Policjanci odnotowali jeden wypadek oraz osiem kolizji. Zatrzymano także 11 nietrzeźwych kierowców.

Do wypadku doszło 27 marca (niedziela) ok. godz. 20.15 w Legionowie na skrzyżowaniu ul. Zegrzyńskiej i gen. Buka. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Renault, chcąc skręcić w lewo zderzył się z motorowerzystą. W wyniku zderzenia jednoślad przewrócił się. Jego kierowca z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Przez cały okres świąteczny, od piątku aż do poniedziałkowego wieczora, policjanci prowadzili kontrole drogowe pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Przede wszystkim sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierujący oraz ich trzeźwość.

W tym czasie, policjanci dokonali 415 kontroli pojazdów. Wystawili 174 mandaty karne za wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy i 14 praw jazdy. Wykonano też 1406 badań stanu trzeźwości. W tym gronie aż 11 osób jechało na tak zwanym podwójnym gazie.

Niechlubną rekordzistką okazała się 52-letnia kobieta, w której w organizmie krążyło 1,1 promila alkoholu.

Funkcjonariusze pełniący służbę w okresie Wielkanocy,  podkreślają, że tegoroczne święta przebiegły wyjątkowo bezpiecznie.