Półfinał dla kadetek Legionovii

Broniące mistrzowskiego tytułu kadetki LTS-u Legionovii Legionowo awansowały do półfinału rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Podopieczne trenera Dawid Michora wygrały turniej ćwierćfinałowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w kwietniu powalczą o awans do finału.

Legionowianki zwyciężyły w trzech setach pierwsze trzy spotkania podczas zawodów w Ostrowcu Św. – Pierwszy mecz grałyśmy z drużyną z Moniek, który gładko wygrałyśmy 3:0, ale nasza gra pozostawiała wiele do życzenia. Potem naszymi przeciwniczkami była drużyna Sparty Braniewo, która wg zasady „bij mistrza” wyszła bez kompleksów na boisko i stawiała nam dzielnie opór, ale to spotkanie również wygrałyśmy 3:0. Kolejnymi przeciwniczkami były gospodynie turnieju z KSZO Ostrowiec. Przy ogłuszającym dopingu naszych wiernych kibiców zagrałyśmy bardzo fajne zawody i nie pozostawiłyśmy złudzeń gospodyniom, kto rządzi na parkiecie. We wszystkich meczach trener Michor bardzo rotował składem, dając pograć wszystkim zawodniczkom – relacjonuje Zuzanna Górecka, przyjmująca legionowskiego zespołu, która nie wzięła udziału w ostatnim meczu zawodów. Siatkarka otrzymała od klubu zgodę na wcześniejszy wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek do Cetniewa, gdzie z resztą spotkała się ze starszą koleżanką z Legionovii Aleksandrą Rasińską. Mając zapewniony awans, drużyna trenera Dawida Michora pokonała w ostatnim spotkaniu ćwierćfinału UKS SMS Warszawa 3:1. Choć legionowianki straciły pierwszego seta w Ostrowcu Świętokrzyskim, zapewniły sobie wygraną w całej imprezie i rozstawienie w kolejnej fazie.

W siedzibie PZPS-u dokonano losowania turniejów półfinałowych. Jeden z nich zostanie rozegrany w dniach 8-10 kwietnia w Legionowie, gdzie oprócz gospodyń o przepustkę do finału będą rywalizować Pałac Bydgoszcz, Chemik Police i Zorza Wodzisław Śląski.

Legionovia – Olimpik Mońki 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)
Legionovia – Sparta Braniewo 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)
Legionovia – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:16, 25:10, 25:15)
Legionovia – UKS SMS Warszawa 3:1 (25:17, 14:25, 25:5, 25:12)
Legionovia: Sobolewska, Górecka, Montowska, Niderla, Rojecka, Margalska (l), Parzydło, Sikora, Trzeciak (l), Piłatowicz, Sochaczewska, Wałek, N.Dąbrowska, Kuźmińska, J.Ciejka, Grzegorzewska.