Konkurs pożarniczy

0
3087

W piątek (11 marca) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Nagrody dla zwycięzców wręczał legionowski wicestarosta Jerzy Zaborowski. 

Organizatorami eliminacji jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. W tym roku w konkursie wystartowało w sumie 52 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i  szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu legionowskiego. Młodzi uczestniczy konkursu najpierw rozwiązywali test pisemny, a później, pięciu najlepszych z każdego kategorii wiekowej, było indywidualnie przepytywanych przez komisję konkursową.

W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła Zuzanna Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie, wśród gimnazjalistów najlepszy był Damian Stolarski z OSP Kałuszyn i uczeń Gimnazjum w Wieliszewie, a wśród szkół ponadgimnazjalnych Paweł Makaruk z OSP Legionowo i Technikum Poligraficznego z Warszawy.

fot. powiat legionowski