W grudniu zeszłego roku ruszyła kolejna edycja Metamorfoz. Organizatorem tego  przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Legionowo oraz partnerzy, czyli legionowscy przedsiębiorcy, będący członkami Karty Dużej Rodziny.  Finał pierwszego etapu projektu miał miejsce w ubiegłą środę (2 marca). Jedną z jego uczestniczek jest Anna Walicka, której towarzyszyliśmy podczas ostatniego dnia jej metamorfozy. 

– Zobaczyłam ogłoszenie na facebooku, na stronie Legionowo Porusza, że przez tutejszych przedsiębiorców jest zorganizowana taka właśnie akcja. Zgłosiłam się i otrzymałam telefon, że zostałam wybrana – powiedziała Anna Walicja, uczestniczka Metamorfoz. Aby zgłosić się do projektu należało wysłać zdjęcie swojej twarzy oraz sylwetki i napisać, dlaczego dana osoba potrzebuje zmiany, oczywiście na lepsze. Jego uczestniczki, w ramach metamorfozy otrzymują pakiet usług, takich jak konsultacje z dietetykiem, dobór fryzury, makijaż, zabiegi kosmetyczne, dobór odpowiedniej stylizacji, sesja fotograficzna, a nawet… rozliczenie podatku. Wszystkie te usługi oferowały firmy realizujące projekt.

Na początek panie mające przejść metamorfozę odwiedziły dietetyka, gdzie dostały profesjonalną poradę dietetyczną a także masaż na urządzeniu rollmasaż z podczerwienią. – Porada polegała na zweryfikowaniu tego jak panie się odżywiają i doradzeniu im których substancji może im troszkę brakować. Na pewno miała też na celu poprawienie stanu zdrowia, no bo wszyscy się z jakimiś problemami zdrowotnymi borykamy –  powiedziała dietetyk Wioletta Gabrysiak. Następnym krokiem była wizyta w salonie kosmetycznym AZ-Look, gdzie uczestniczka Metamorfoz przeszła szereg zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich. – W naszym salonie pani Ania skorzystała z takiej usługi jak koloryzacja włosów, czyli zmiana kolorów włosów i strzyżenie. Wykonaliśmy też zabieg oczyszczania twarzy z nawilżaniem, regeneracją z ampułeczką i maską. Dodatkowo zrobiłyśmy zmianę w stylizacji brwi, czyli regulacja i henna. Zmieniony został też ich kształt. Oprócz tego jeszcze założyłyśmy rzęsy 1:1, czyli tez nastąpiła zmiana wokół oczu. Ostatniego dnia wykonałyśmy natomiast ostateczny efekt, czyli modelowanie no i makijaż – mówi Agata Zaczek, właścicielka salonu AZ-Look. Dobrana została także odpowiednia bielizna ze sklepu Braffting i ubranie z salonu Hando. – Pani Ania jest pierwszą klientką naszych metamorfoz i starałyśmy się, żeby to były ubrania i na co dzień, taki mały casual i od święta – komentuje stylistka, Dorota Gołąb.

metamorfozy przed i po sylwetka A_

Na koniec została wykonana sesja zdjęciowa w studio fotograficznym MB Foto. – Wrażenie super. Chciałam podziękować wszystkim organizatorom i paniom, które się w to zaangażowały, bo to był kawałek ciężkiej pracy, czasu i pieniędzy, które one poświęciły, żebym ja i poprzednia pani mogły wziąć udział w tej Metamorfozie – mówi Anna Walicka, uczestniczka projektu. – Ja już zostałam klientką tych pań. Jak to się wszystko zakończy, to ja i tak będę dalej korzystała z tego fryzjera i  kosmetyczki. Mogę z czystym sumieniem te panie polecić – dodaje pani Ania.

Dodatkowym autem legionowskich Metamorfoz jest fakt, że wszystkie biorące w nich udział sklepy, salony i poradnie mieściły się obok siebie, na ul. Jagiellońskiej. Zabiegi są więc prowadzone praktycznie w jednym miejscu, bez tracenia zbędnego czasu i problemów z transportem czy komunikacją.