Podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet, dzięki inicjatywie radnej Porozumienia Prezydenckiego, Anny Łaniewskiej, panie z Legionowa mogły uczcić swoje święto w ratuszu. Otrzymały tam profesjonalne porady z zakresu zdrowia i urody, a także mogły wysłuchać koncertu chóru ERIN i Gośki Andrzejewskiej.

– 8 marca w Urzędzie Miasta nie był typowym Dniem Kobiet, a raczej dniem dla kobiet. Taką chwilą wytchnienia od codziennych obowiązków, zwolnienia i znalezienia jakiejś porady dla siebie – powiedziała radna Anna Łaniewska. – Celebrujemy dzisiaj święto wszystkich pań – dodała Ewa Milner-Kochańska, naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych UM Legionowo. W ramach święta można było skorzystać z porad profesjonalnej wizażystki, dietetyka, ustawione zostały także stoiska z biżuterią, gdzie dobierano odpowiednie dodatki. Ponadto w sali ślubów odbywała się profesjonalna sesja zdjęciowa, gdzie panie mogły zrobić sobie zdjęcie pod hasłem „Bądź piękna i zdrowa na wiosnę”. Istniała też możliwość zbadania swojego zdrowia w Klubie Amazonek oraz otrzymania porady na temat doboru odpowiedniego biustonosza.

O godzinie 17.00 w sali widowiskowej odbył się natomiast koncert chóru ERIN, którego członkowie wszystkie swoje zdolności i umiejętności poświęcili specjalnie po to, aby umilić paniom ich święto. – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaproponował naszemu miastu i paniom z naszego miasta spotkanie z okazji właśnie Dnia kobiet. Będzie to koncert naszych koleżanek i kolegów z zespołu ERIN – powiedział Ryszard Winnicki, prezes legionowskiego koła PZERiI.  – Bardzo fajne było to, że udało się tę imprezę przygotować zespołowo. Zaangażował się w to zarówno MOK i działającego przy nim chóru ERIN, liczne wydziały działające w Urzędzie Miasta, które chciały się zaprezentować oraz przedsiębiorcy. I to było właśnie najfajniejsze, że zespołowa praca dała tak fajny efekt – powiedziała Anna Łaniewska.

Dzień dla kobiet w Urzędzie Miasta cieszył się sporym zainteresowaniem legionowianek,  dlatego takie imprezy mają się odbywać dużo częściej niż tylko raz do roku – 8 marca.