Legion Legionowo wygrał drugie spotkanie w fazie play-off o miejsca 7-12 III ligi. Wygrywając 92:75 we własnej hali, legionowianie odprawili z kwitkiem drugi zespół pierwszoligowej Rosy Sport Ataf Radom.

Legion Legionowo otworzył 2016 rok w III lidze dwoma zwycięstwami w fazie zasadniczej i jednym w fazie play-off o miejsca 7-12. W miniony weekend legionowianie podejmowali we własnej hali rezerwy pierwszoligowej Rosy Sport Ataf Radom. Zespół trenera Alberta Siekiery przyjechał pod Warszawę w bardzo młodym składzie, a jego podopieczni odstawali od gospodarzy rutyną i warunkami fizycznymi.

Po pierwszych dwóch kwartach Legion minimalnie prowadził z Rosą 46:42. Decydująca okazała się trzecia kwarta, którą zawodnicy trenera Przemysława Raczyka wygrali różnicą trzynastu „oczek”. W ostatniej odsłonie sobotniego pojedynku legionowianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, a całe spotkanie zakończyło się ich wyraźnym triumfem 92:75. – Na pewno doświadczenie i przewaga fizyczna były po naszej stronie. Mecz był w naszym wykonaniu bardzo poprawny. Jak to w naszym wykonaniu bywa, nie ustrzegliśmy się przestojów, ale cieszymy się ze zwycięstwa – powiedział po zakończonych zawodach trener Raczyk. – Chłopaki z Radomia byli od nas o dobre dziesięć lat młodsi, więc mieliśmy dosyć dużą przewagę fizyczną. Systematycznie, siłą i trochę bieganiem daliśmy radę wygrać, z czego się bardzo cieszymy – dodał Mateusz Witek, skrzydłowy zespołu z Legionowa.

W sobotę 20 lutego legionowskich koszykarzy czeka wyjazd do Nadarzyna, gdzie podejmie ich miejscowy GLKS. Spotkanie rozpoczniesię o godz. 17:00. Kolejne spotkanie w Legionowie Legionowi przyjdzie rozegrać 27 lutego, a jego rywalem będzie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

Legion – Rosa 92:75 (22:19, 24:23, 23:10, 23:23)
Legion: Centrone 16, Niedbalski 10, Witek 11, Teklak 23, Łopaciński 1; Ilczuk 18, Mikos 8, Staszewski 5.