W pięciodniowych Mistrzostwach Mazowsza Juniorek w siatkówce żeńskiej rozgrywanych w Legionowie dwa medale zdobyły zespołu LTS-u Legionovii. Drużyny prowadzone przez trenerów Wojciecha Lalka i Dawida Michora zdobyły kolejno złote i brązowe medale.

W turnieju Legionovię niespodziewanie reprezentowały dwie drużyny: juniorek trenera Lalka oraz młodszych kadetek trenujących pod okiem Dawida Michora. Poza legionowskimi zespołami w zawodach wystąpiły zespoły Sparty Warszawa, MOS Wola Warszawa, Ósemka Siedlce i Volley Płock.
Imprezę rozpoczął w środę bratobójczy pojedynek obu drużyn Legionovii. Górą z nich wyszedł starszy zespół trenera Lalka, który zwyciężył 3:1.

Rozstrzygnięcia kolejnych spotkań sprawiły, że w niedzielę rywalizacja toczyła się o wysoką stawkę. Kadetki trenera Michora pokonały Ósemkę Siedlce i wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Mazowsza, co bardzo pozytywnie zaskoczyło wszystkich obserwatorów. O 16:00 rozpoczęło się najważniejsze spotkanie legionowskiej imprezy. Na przeciwko siebie stanęły ekipy Legionovii i Sparty Warszawa, które w dotychczasowych czterech spotkaniach zdobyły komplety ośmiu punktów. Legionowianki zademonstrowały skuteczniejszą siatkówkę i rozstrzygnęły spotkanie w trzech setach, wygrywając kolejno 25:19, 25:18 i 25:22. – Cieszymy się, że zdobyłyśmy lepsze miejsce niż w poprzednim roku. Myślę, że byłyśmy dobrze przygotowane do tego turnieju. Z meczu na mecz było coraz lepiej, a w ostatnim z nich pokazałyśmy, że jesteśmy najlepszą drużyną na Mazowszu – uważa rozgrywająca LTS-u Alicja Grabka, która została uznana MVP starcia przeciwko Sparcie. – Na pewno cieszymy się z wygranej, bo turniej był bardzo ciężki. Nasz zespół był traktowany jako faworyt, ale z takim ciężarem czasami trudno się gra, co było widać w meczu ze Spartą. Mieliśmy przewagę we wszystkich elementach, a jednak łatwo nie było. Fajnie się gra, jeżeli wszystko wychodzi, ale gdy potrafimy się podnieść po słabym początku seta to jeszcze lepiej rokuje na przyszłość – dodaje Wojciech Lalek, szkoleniowiec mistrzowskiej drużyny.

W poprzednim sezonie zakończonym zdobyciem złotego medalu MP legionowskie juniorki awans do krajowej imprezy uzyskały dopiero z 3. pozycji w województwie. Teraz nie będą mogły długo celebrować sukcesu, ponieważ wkrótce rozpocznie się walka o Mistrzostwo Polski. Zabraknie w niej kadetek z Legionovii II, które choć zdobyły 3. miejsce to zgodnie z przepisami związkowymi nie mogą wystąpić w dalszej fazie rywalizacji w tej kategorii wiekowej (ich miejsce zajmie Volley Płock). – Jeszcze w tym miesiącu mamy ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Dzięki wygranej w Mistrzostwach Mazowsza, będziemy gospodarzem kolejnego turnieju, który odbędzie się ponownie w hali Szkoły Podstawowej nr 1 – informuje trener Lalek.

Legionowska impreza był sponsorowana przez spółkę GAZ-SYSTEM, a pod względem organizacyjnym – co podkreślają sami organizatorzy – wypadła bez zarzutu. – Wypaliło wszystko od początku do końca. Żaden element nie zawiódł, a wszystko przebiegało sprawnie. Dziękujemy miastu, prezydentowi Smogorzewskiemu i firmie KZB Legionowo za możliwość gry w tej pięknej hali – mówi Konrad Ciejka, prezes legionowskiego klubu. Natomiast od dzisiaj do niedzieli 14 lutego Legionowo znowu będzie areną zmagań w młodzieżowej siatkówce żeńskiej. Na parkietach Zespołu Szkół przy ul. Zegrzyńskiej 3 zostaną rozegrane Mistrzostwa Mazowsza kadetek, w których wystąpią m.in. brązowe medalistki z mazowieckiego czempionatu juniorek trenera Dawida Michora. Skład imprezy uzupełniły zespoły Sparty Warszawa, SMS-u Warszawa, MOS-u Woli Warszawa i Nike Ostrołęka.

1. LTS Legionovia I 10 15-1
2. ESPES Sparta Warszawa 9 12-7
3. LTS Legionovia II 8 12-10
4. MUKS Volley Płock 7 8-9
5. UKS Ósemka Siedlce 6 5-14
6. UMKS MOS Wola Warszawa 5 3-15