Występująca w siatkarskiej ORLEN Lidze kobiet Legionovia Legionowo w końcu odniosła zwycięstwo! W pojedynku dotychczas dwóch najgorszych zespołów rozgrywek podopieczne Roberta Strzałkowskiego pokonały na wyjeździe Developresa SkyRes Rzeszów 3:0 (27:25, 25:23, 26:24).

Przez pierwsze minuty pojedynku w Rzeszowie oba zespoły szły łeb w łeb. Od stanu 5:5 przyjezdne zaczęły zaznaczać swoją wyraźną przewagę, prowadząc kolejno 12:6 i 15:9. Legionovię tradycyjnie dopadł jednak kryzys w końcówce odsłony, tym razem przy stanie 21:16. Miejscowe skrzętnie skorzystały z problemów rywalek, doprowadzając do remisu po dwadzieścia dwa. Gdy Agata Skiba zdobyła dwudziestu czwarty punkt dla swojej ekipy (24:23), wydawało się, że „Strzałki” znowu pozwolą sobie wydrzeć pewne zwycięstwo. Tym razem było inaczej: najpierw błąd w ataku popełniła Ana Otasević, a kolejne dwa skuteczne bloki Igi Chojnackiej i Katarzyny Połeć pozwoliły ich drużynie cieszyć się z wygranej w pierwszej partii (27:25).

W drugiej partii gospodynie długo minimalnie prowadziły z Legionovią, która doprowadziła do remisu dopiero po zdobyciu piętnastego „oczka”. Świetnie prezentowały się w ataku w tym okresie gry zwłaszcza Malwina Smarzek i Klaudia Grzelak. Końcówka seta to jednak popis w wykonaniu Chojnackiej. Wychowanka legionowskiego klubu od stanu 20:18 dla Developresu zdobyła pięć punktów z rzędu dla swojej drużyny. Siatkarki trenera Strzałkowskiego wygrały całą drugą odsłonę do dwudziestu trzech, lecz duży w tym udział miały również ich rywalki, które w kluczowym momencie popełniły dwa błędy.

Początek trzeciej partii wskazywał, że będzie ona miała do końca wyrównany przebieg. Od stanu 11:9 podkarpacki zespół dosłownie odjechał Legionovii. W najkorzystniejszym momencie Developres prowadził nawet ośmioma punktami (17:9). Legionovia wykazała się dużą wolą walki i zmniejszyła dzielący ją do rywala dystans na zaledwie jedno „oczko” (19:18), a niedługo potem doprowadziła do remisu 23:23. Końcówka znowu należała do legionowianek, które rozstrzygnęły ostatniego seta na przewagi 26:24.

Developres – Legionovia 0:3 (25:27, 23:25, 24:26)
Legionovia: Smarzek 18, Gajewska 2, Paszek 6, Grzelak 10, Chojnacka 11, Połeć 8, Adamek (l) oraz Wójcik 1, Grabka, Rasińska 1.