Wobec trwających w Polsce Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn trwa przerwa w PGNiG-ie Superlidze. Korzystając z wolnego czasu, KPR RC Legionowo wziął udział w turnieju Ostrovia Cup, w którym zespół Roberta Lisa zajął 2. miejsce, ulegając jedynie Azotom Puławy.

W dwudniowym turnieju (22-23.01.2016) spotkały się ze sobą trzy drużyny superligowe (KPR RC, Azoty Puławy, Pogoń Szczecin) i jedna pierwszoligowa (gospodarze – Ostrovia Ostrów Wlkp.). W piątek na początek zawodów legionowianie mieli zmierzyć się z Azotami. Tydzień wcześniej KPR RC dwukrotnie mierzył się z puławianami i zaliczył dwie porażki. W Ostrowie Wielkopolskim obie ekipy spotkały się ponownie, a drużyna Roberta Lisa znowu uległa faworytom 29:33. – Azoty grały bez swoich trzech podstawowych zawodników, ale i tak dysponują mocną wyrównaną kadrą. Choć przegrywaliśmy z nimi ostatnie mecze, na pewno nie zlekceważyli nas. Stoczyliśmy wyrównany pojedynek, w którym znowu stawialiśmy dzielnie czoła do któreś bramki – relacjonuje Paweł Gawęcki, rozgrywający legionowian. Drugiego dnia turnieju szczypiorniści z Areny Legionowo zaliczyli dwa zwycięstwa z pierwszoligową Ostrovią 32:29 i szczecińską Pogonią 24:18. – W starciu z pierwszoligowcem była duża rotacja. Z dobrej strony pokazał się młody Michał Ignasiak. Potem graliśmy z Pogonią, której styl gry bardzo nam pasuje, gdyż i oni, i my gramy twardo. Zagraliśmy z nimi dobry mecz. Z resztą, drugie spotkanie było lepsze niż pierwsze z Ostrovią, a zaczęliśmy je dziesięć minut po zakończeniu pierwszego. Gdybyśmy wygrali z Pogonią czterema golami więcej, mielibyśmy szansę nawet wygrać cały turniej – dodaje 29-letni Gawęcki.

Do rozpoczęcia rozgrywek Superligi pozostały niespełna dwa tygodnie. W czwartek 28 stycznia i piątek 29 stycznia legionowianie zagrają jeszcze dwa sparingi z Warmią Olsztyn. Pierwsze spotkanie odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur, zaś piątkowe starcie zostanie rozegrane w Arenie Legionowo. Z kolei pierwsze zawody ligowe KPR-u RC będą miały miejsce w sobotę 6 lutego. Rywalem drużyny Roberta Lisa będzie na Dolnym Śląsku Chrobry Głogów. Dzień później, w niedzielę 7 lutego legionowianie znowu zagrają w Głogowie z tym rywalem, tym razem w ramach Pucharu Polski.

KPR RC – Azoty 29:33 (16:16)
KPR RC – Ostrovia 29:32 (13:15)
KPR RC – Pogoń 24:18 (13:7)
KPR RC: Krekora, Stojković – Ignasiak, Bożek, Prątnicki, Mochocki, Suliński, Kasprzak, Kowalik, Titow, Płócienniczak, Bronovec, Gawęck, Twardo, Ciok.