Siatkarska Legionovia Legionowo zaliczyła słaby powrót na parkiety ORLEN Ligi. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego w trzech setach przegrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dla zawodniczek z województwa świętokrzyskiego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Po niespełna miesiącu przerwy siatkarki Legionovii wróciły do ligowego grania. Ekipa trenera Strzałkowskiego stanęła przed ogromną szansą udanego wejścia w 2016 rok, bowiem w sobotę ich rywalem był zamykający tabelę ORLEN Ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W sezonie 2015/2016 ostrowiczanki nie wygrały jeszcze spotkania. Ich rywalki z Legionowa jedyne zwycięstwo w bieżącym sezonie zaliczyły w październiku, właśnie z KSZO.

Sobotnie starcie najlepsza atakująca Legionovii Malwina Smarzek zaczęła w kwadracie. Miejsce „Mali” na parkiecie początkowo zajęła jej rówieśniczka Monika Bociek. Mimo wyrównanego początku, końcówka pierwszego seta należała do gospodyń, które wygrały 25:20. Drugą odsłonę legionowianki rozpoczęły źle. Dobre zmiany dały jednak Klaudia Grzelak i Joanna Pacak, dzięki czemu końcówka partii należała do emocjonujących. Ostatecznie miejscowe znowu wyszły zwycięsko z wojny nerwów, wygrywając do dwudziestu trzech. W trzecim secie Legionovia bardzo długo grała na miarę oczekiwań swoich kibiców. Przybyszki z Mazowsza prowadziły kolejno 10:4 i 13:7. KSZO zdołało jednak wyjść na prowadzenie 19:18 i wygrać całą partię do dwudziestu, a spotkanie zakończyć w trzech setach. W końcówce trener Strzałkowski desygnował do gry 17-letnie Alicję Grabkę i Aleksandrę Rasińską, które tym samym zaliczyły debiut na parkietach ORLEN Ligi.

Mimo porażki z KSZO, Legionovia dalej zajmuje 10. miejsce w tabeli siatkarskiej elity. Tyle samo punktów, co legionowianki ma właśnie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Nad ostatnim Developresem oba zespoły mają zaledwie punkt. Z kolei ich starta do będącego na 8. pozycji Aluprofu Bielsko-Biała jest nie do odrobienia. Kolejne zawody legionowianki rozegrają w poniedziałek 25 stycznia w Arenie Legionowo. Ich rywalem będzie ekipa dobrze spisującej się w tym sezonie PTPS-u Piły. Spotkanie będzie transmitowane przez Polsat Sport.

KSZO – Legionovia 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)
KSZO: Brzóska 11, Polak 2, Bednarek 10, Ściurka 13, Piotrowska 4, Szczygioł 14, Korabiec (l) oraz Bulbak (l), Mielczarek 3, Szpak i Dybek.
Legionovia: Paszek 9, Wójcik 6, Gajewska, Chojnacka 4, Połeć 3, Bociek 4, Wysocka (l) oraz Smarzek 8, Szubert 2, Pacak 4, Adamek (l), Grzelak 4, Grabka, Rasińska.