Piłkarska Legionovia Legionowo po miesiącu przerwy wróciła do treningów. W pierwszych zajęciach wzięło udział dziewiętnastu zawodników. Klub porozumiał się także z nowymi graczami w sprawie ich gry przy Parkowej w rundzie wiosennej bieżącego sezonu.

Legionowscy piłkarze po raz pierwszy w 2016 roku wybiegli na boisko w poniedziałek po godzinie 15:00. Zajęcia miały charakter wprowadzający. Z kolei we wtorek od 7:00 rano w Arenie Legionowo zawodnicy przechodzili badania wytrzymałościowe.

Jeszcze przed przerwą świąteczno-noworoczną klub opuściło sześciu piłkarzy. Kamil Tlaga i Mariusz Zawodziński podpisali umowy z czwartoligowym Widzewem Łódź, którego trenerem jest znany z pracy w Legionowie Marcin Płuska. Usługami Karola Ziąbskiego zainteresowana jest trzecioligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Samuelson Odunka i Damian Szczepański ciągle szukają nowych klubów. Kamil Dankowski również dostał w grudniu wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. 21-letni obrońca nie znalazł jednak nowego pracodawcy, dlatego stawił się na początku przygotowań w Legionowie. „Danek” został jednak przesunięty do zespołu rezerw. 21-letni obrońca miał wcześniej ofertę z pierwszoligowego klubu w Norwegii.

Wśród trenujących od początku przygotowań zabrakło natomiast Leona Leustka, Omara Monterde i Radosława Śledziewskiego. Dwójka legionowskich stanierich ma wrócić do Polski do piątku. Z kolei 17-letni Śledziewski jest testowany przez ligowego rywala Legionovii – Znicza Pruszków. Z zespołem Ryszarda Wieczorka trenują natomiast 23-letni Karol Szczepkowski i 17-letni Maciej Więckowski z zespołu rezerw. Ponadto działacze podpisali umowy z czterema nowymi zawodnikami. 31-letni pomocnik trzecioligowej Finishparkietu Drwęcy Nowie Miasto Lubawskie Jarosław Wieczorek, były napastnik pierwszoligowych Wigier Suwałki Robert Hirsz z rocznika 1989, 25-letni pomocnik Pogoni Siedlce Krystian Wójcik oraz 22-letni pomocnik Górnika Łęczna Wojciech Kalinowski. Od dzisiaj pod Warszawę mają przyjeżdżać kolejny zawodnicy, którzy będą próbowali znaleźć uznanie w oczach sztabu szkoleniowego Legionovii. Wśród nich ma znaleźć się 19-letni napastnik Arki Gdynia Sebastian Szerszeń, którego przyjazd do Legionowa w poniedziałek potwierdzili sami gdynianie. W najbliższych dniach powinny pojawić się informacje z klubu o kolejnych zakontraktowanych zawodnikach.

W ramach zimowych przygotowań podopieczni trenera Wieczorka rozegrają dziewięć oficjalnych sparingów. Pierwszy z nich odbędzie się pod koniec miesiąca. 30 stycznia legionowianie zagrają z rezerwami stołecznej Legii przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Drugi zespół wicemistrza Polski po pierwszej części sezonu 2015/2016 zajmuje 4. miejsce w łódzko-mazowieckiej III lidze. W harmonogramie sparingów zaszła również zmiana. Trzecioligowy Motor Lublin zrezygnował z przyjazdu do Legionowa 10 lutego. Zamiast piłkarzy z Lubelszczyzny legionowianie zagrają z czołowym czwartoligowcem z mazowieckiej grupy północnej KS-em Łomianki.