Legionowska społeczność aktywnie uczestniczyła w 24. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie, w święto Trzech Króli Arena Legionowo była gospodarzem czwartej odsłony IX Grand Prix Legionowa w tenisie stołowym rozgrywanej w ramach akcji „100 Turniejów dla Jerzego”.

– Dzisiejszy turniej jest turniejem specjalnym. Zbieramy pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przeprowadzamy również licytacje przedmiotów sportowych. Każdy uczestnik wspomaga WOŚP. Zebrane przez nas pieniądze przekażemy do pani Brygidy Wagner – Konstantynowicz z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, która jest szefową całego wydarzenia – tłumaczy Michał Machnacki, jeden z organizatorów środowej imprezy. Podczas całego wydarzenia zebrano kwotę 4 042, 62 PLN, co jest wynikiem lepszym o 43 PLN w porównaniu do poprzedniego roku. Podczas licytacji do kupienia były przede wszystkim sportowe pamiątki, w tym m.in. bluza bramkarska kapitana reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomira Szmala z autografem.

Co do wydarzeń strcite sportowych to środowy turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. W samej kategorii OPEN wystartowało czterdziestu trzech tenisistów stołowych. Turniej dla dorosłych poprzedziły zmagania młodzieżowe. – W pierwszej części turnieju mieliśmy około 30 uczestników, którzy grali w kategoriach klas 1-3, 4-6 i gimnazjalnych. Rywalizacja przy stołach była zacięta. Byli zawodnicy, którzy reprezentowali wysoki poziom, jak również zupełni amatorzy, którzy zebrali się tutaj w szczytnym celu – podkreśla Machnacki. Zawody w kategorii OPEN zwyciężył Arkadiusz Ziemiński, a na cztery odsłony przed końcem IX Grand Prix liderem został Wojciech Stańczuk.