O śniegu znów można było tylko pomarzyć, dopisali za to mieszkańcy. Dzięki nim Miejska Wigilia w ratuszu była taka, jaka być powinna: ciepła, serdeczna i pełna najlepszych życzeń. A przy tym barwna i rozśpiewana, oczywiście na bożonarodzeniową nutę.

Podczas niedzielnej uroczystości pierwszy prezent trafił do rąk Romana Biskupskiego. Czołowy animator rosnącej aktywności lokalnych seniorów został laureatem pierwszej edycji konkursu na Legionowskiego Człowieka Roku. – Chciałbym podziękować przede wszystkim żonie, że wytrzymuje te moje nieobecności w domu. Dziękuje również panu prezydentowi oraz przewodniczącemu rady miasta za to, że stwarzają warunki do rozwijania się różnych inicjatyw i osób pragnących realizować swoje hobby, pasje czy zainteresowania. No i dziękuję wszystkim seniorom za to, że zostali zauważeni – powiedział dr Roman Biskupski, kierujący między innymi Legionowską Radą Seniorów i Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Kapituła konkursu przyznała też wyróżnienie. Otrzymał je Wojtek Kowalczyk, niepełnosprawny legionowianin, który równie dzielnie walczy o swoje zdrowie, co o popularyzację i dobry wizerunek rodzinnego miasta. – Ze szczególnym podziękowaniem za pozytywną postawę społeczną i promowanie miasta w mediach. Wojtek zgłosił nasze miasto do konkursu „Europa to my”, dzięki czemu mogliśmy gościć w Legionowie ekipę Telewizji Polskiej z porannym programem na żywo – odczytał tekst uzasadnienia Andrzej Sobierajski z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W niedzielę swego rodzaju „programem na żywo” była także żywa szopka, witająca przed wejściem do urzędu wigilijnych gości. Jak łatwo zgadnąć, najmocniej przyciągała ona młodych legionowian. Upominkiem dla ich rodziców mogła być natomiast podpisana przez ratusz umowa z kolejnym, setnym już partnerem Karty Dużej Rodziny. Została nim warszawska firma Nexteam, od kilkunastu lat działająca w branży motoryzacyjnej. Po złożeniu podpisów gospodarz imprezy, Roman Smogorzewski, mógł wreszcie oficjalnie powitać jej uczestników. – Bardzo dziękuję, że znaleźli państwo czas, aby się tutaj razem, jako wspólnota mieszkańców Legionowa, spotkać, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie  najpiękniejsze świąteczne życzenia. Najpierw, zanim w ruch poszedł opłatek, padły one jednak z ust prezydenta. – Bardzo krótko chciałbym państwu życzyć, żebyście przeżyli te święta głęboko i radośnie, wspólnie ze swoimi rodzinami, wspólnie ze swoimi najbliższymi. Znajdźcie dla siebie czas, nie włączajcie telewizora, porozmawiajcie o rzeczach naprawdę ważnych i naprawdę pięknych. Te święta mogą sprawić, żebyśmy byli lepsi. I życzę państwu właśnie tego, żebyśmy byli lepsi każdego dnia. Szef rady miasta dorzucił do tego kilka słów, luźno nawiązujących do wydarzeń na krajowej scenie politycznej. Ważnych, bo często mających przełożenie na relacje międzyludzkie. – Żebyśmy byli w stanie ze sobą rozmawiać, nie kłócić się, a wręcz przeciwnie – pokazać wszystkim, że jesteśmy mieszkańcami tego miasta i potrafimy wiele dla tego miasta zrobić – powiedział Janusz Klejment.

Artystyczny upominek czekał na wszystkich w sali widowiskowej ratusza. Po podzieleniu się opłatkiem z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił tam zespół Szachraj. Do pełni świątecznego szczęścia mogło w niedzielę zabraknąć tylko jednego – kojarzących się dawniej z Gwiazdką śniegu i siarczystego mrozu.