W niedzielę zainaugurowano rozgrywki IV edycji Ligi Halowej organizowanej przez Stowarzyszenie Legionowskie Amatorskie Ligi Piłkarskie. W najciekawszym meczu 1. kolejki broniący mistrzowie z ubiegłego roku Young Boys Legionowo pokonali Weteranów 9:4.

– Jest to już czwarta edycja, w której mamy komplet zespołów. Wszystkie miejsca, które mieliśmy przygotowane zostały przydzielone drużynom. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że Liga Halowa wrosła w harmonogram rozgrywek organizowanych przez nasze stowarzyszenie – uważa Robert Utko, prezes Legionowskich Amatorskich Lig Piłkarskich.

W 1. kolejce (wyjątkowo mecze odbywały się w SP7) nie padł żaden remis, mimo dwóch stykowych wyników. Pierwszymi liderami zostały ekipy Balangi (11:4 z Bianconerimi), All Stars (8:1 z Monday21) i zeszłoroczni triumfatorzy Ligi Halowej Young Boys Legionowo (9:4 z Weteranami). – Wygraliśmy po wielkich bólach. Choć ekipa była skoncentrowana, nie szło nam. Nie mieliśmy wcześniej możliwości poćwiczyć na hali czy pograć ze sobą. Uważam rozmiar wyniku za niezadowalający, ale samo zwycięstwo jak najbardziej – podkreśla Mateusz Pryciak, najlepszy strzelec YBL w bieżącym sezonie.

Najważniejszym projektem Stowarzyszenia LALP pozostają jednak zmagania piłkarskie na boiskach zewnętrznych. W porównaniu do tych rozgrywek, do Ligi Halowej przystąpiło tylko pięć drużyn, która w trakcie roku rywalizuje na Stadionie Miejskim w popularnych „szóstkach”. Statystka budzi obawy o poziom rywalizacji, która w ostatnich latach została zdominowana przez jeden zespół. – W zeszłym roku problemy sprawiła nam jedna drużyna, którą udało wyeliminować się, wygrywając po prostu wszystkie mecze. Zobaczymy jak będzie w tym roku, ale ogólnie poziom rozgrywek jest zadowalający – wskazuje Mateusz Pryciak z YBL. – Ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądało. Po składach drużyn, które zostały przesłane wygląda na to, że ta liga będzie najmocniej obsadzona z dotychczasowych edycji. O miejsca na podium powinno bić się pięć-sześć drużyn – uważa z kolei prezes Utko.

Przed uczestnikami Ligi Halowej przerwa świąteczno-noworoczna. Do gry powrócą w drugą niedzielę stycznia, a spotkania będą rozgrywane zgodnie z założeniami w hali Szkole Podstawowej nr 1. Natomiast inauguracja rundy wiosennej „szóstek” zaplanowana jest na początek marca.