Trzy tygodnie temu w nocy doszło do rozboju, dokonanego przez dwóch mężczyzn na obywatelu Ukrainy. Sprawcy, Piotr K. (l. 28) i Damian P. (l. 28), po obezwładnieniu  poszkodowanego, pobili go, a następnie zabrali mu kurtkę i pieniądze. Obaj podejrzani przyznali się do popełnionego przestępstwa. 

Do zdarzenia doszło w Legionowie. Obywatel Ukrainy wracając z klubu mieszczącego się na terenie miasta, poprosił napotkanego mężczyznę, aby zawiózł go do hotelu. Po dotarciu na miejsce, podbiegło do niego dwóch napastników.

Jeden zaczął go dusić, a drugi okładać pięściami po całym ciele. Grożąc mu śmiercią, zażądali oddani im pieniędzy. Napadnięty obcokrajowiec oddał im kurtkę i 1800 złotych w gotówce. Po dokonaniu rozboju, sprawcy zbiegli do lasu.

Legionowscy kryminalni, po przesłuchali poszkodowanego i zebraniu dowodów, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka dni po incydencie złapali Piotra K., a po dwóch tygodniach Damiana P. Zatrzymani przyznali się do dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności.