W spotkaniu 8. kolejki ORLEN Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki pokonały w Hali Sportowej w Muszynie SK bank Legionovię 3:0 (25:19, 25:22, 25:15).

Legionovia początkowo dotrzymywała kroku gospodyniom. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywała tylko 7:8, a po powrocie na parkiet podopieczne Ettore Gudettiego zdobyły dwa punkty z rzędu (9:8). Dobry fragment legionowianek przerwała jednak seria trzech „oczek” z rzędu dla miejscowych (10:12), co zmusiło włoskiego szkoleniowca z Legionowa do wzięcia czasu. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż Muszyna wkrótce „odjechała” rywalkom, schodząc zwycięsko także na drugą przerwę (16:11). Mazowszanki nie rezygnowały z tej partii i zdołały zniwelować przewagę do faworyzowanej Muszynianki (14:16). Był to jednak chwilowy zryw Legionovii, która po kilku własnych pomyłkach straciła szansę na wygraną (19:25).

Początek drugiego setaw wykonaniu przyjezdnych był jeszcze lepszy od poprzedniego. Legionowianki utrzymywały dwu-trzypunktową przewagę, prowadząc na pierwszej przerwie 8:6. Drużyna z Muszyny doprowadziła do wyrównania, jednak później gra długo toczyła się punkt za punkt (15:15). Co prawda,na drugą przerwę techniczna zwycięsko schodziły miejscowe, lecz przeciwniczki z Legionowa nie odpuszczały (20:20). po dwudziestym pierwszym punkcie dla Muszyny trener Guidetti poprosił o czas dla Legionovii. Od razu po wznowieniu skuteczną bombę z lewej strony posłała Malwina Smarzek. W kolejnych dwóch akcjach punkty padły łupem rywalek, dlatego Włoch znowu musiał porozmawiać ze swoim zespołem. Nie zdołał on jednak odmienić losów tej odsłony, którą atakiem po prostej zakończyła Adela Helić (25:22).

Trzecia partia rozpoczęła się fatalnie dla Legionovii, która przegrywała już 0:7. Wówczas pierwszy punkt dla swojego zespołu zaliczyła Smarzek. Trener Guidetti starał się pozytywnie wpłynąć na zespół, wprowadzając na plac gry Emilię Szubert czy Monikę Bociek. Wszystkie te próby nie przyniosły pożądanego efektu, gdyż na drugiej przerwie technicznej Muszyna dowodzona przez Bogdana Serwińskiego prowadziła różnicą dwunastu „oczek”. Później w szeregach miejscowych nastąpiło rozprężenie i przestały one punktować seriami. Legionowianki dobiły po swojej stronie do piętnastu punktów, obroniły trzy piłki meczowe, ale ostatecznie przegrały seta do piętnastu.

Muszyna – Legionovia 3:0 (25:19, 25:22, 25:15)
sędziowie: Rafał Pośpiech i Janusz Cyran
Muszyna: Savic, Helic, Kurnikowska, Grejman, Milovits, Sosnowska, Krzos (l).
Legionovia: Gajewska, Chojnacka, Wójcik, Paszek, Pacak, Smarzek, Wysocka (l); Połeć, Szymańska, Grzelak, Szubert, Bociek, Szymańska.
MVP: Anna Grejman (Muszyna)