Bez punktów wróciły do Legionowa siatkarki SK banku Legionovii po wyjazdowej porażce z PTPS-em Piłą 1:3 (25:18, 30:28, 22:25, 25:13). Realne zagrożenie dla rywalek młody zespół z Legionowa stworzył tylko w drugiej i trzeciej partii.

W dwóch pierwszych spotkaniach siatkarki SK banku Legionovii zanotowały po jednym zwycięstwie i porażce. O kolejne punkty podopieczne Ettore Guidettiego rywalizowały na wyjeździe z PTPS-em Piła. Do Wielkopolski legionowianki jechały niesione zwycięstwem w trzech setach nad KSZO Ostrowiec we własnej hali, podczas gdy siatkarki pilskiego zespołu smaku wygranej jeszcze nie zaznały. Dla dwóch zawodniczek sobotnie zawody były spotkaniem ze swoimi byłymi klubami. W zespole trenera Nicoli Vettoriego od początku bieżącego występuje była siatkarka Legionovii Małgorzata Skorupa. Z kolei ekipę z Mazowsza reprezentuje Emila Szubert, która właśnie w Pile debiutowała w ekstraklasie.

Pierwszego set gospodynie rozstrzygnęły na swoją korzyść do osiemnastu, nie napotykając zdecydowanego oporu ze strony rywalek. Dużo ciekawiej wyglądała rywalizacja w drugiej odsłonie. Gdy Legionovia prowadziła 22:18 wydawało się, że nic jej nie zagrozi w wygraniu tej partii. Gospodynie zdołały jednak wyrównać, a nawet odmienić losy tego seta swoją korzyść, zwyciężając na przewagi 30:28. W trzeciej odsłonie skuteczną pogoń zaliczyły legionowianki. Świetne zawody rozgrywała atakująca Malwina Smarzek – zdobywczyni dwudziestu trzech punktów i autorka trzech asów serwisowych. Ze stanu 11:14 przyjezdne doprowadziły do remisu 18:18, a w końcówce uciekły rywalkom, doprowadzając do stanu 2:1 w setach. W decydującej o losach meczu partii siatkarki trenera Guidettiego zupełnie zawiodły. Pilanki wygrały czwartego seta (25:13) i całe spotkanie 3:1.

SK bank Legionovia po trzech rozegranych meczach plasuje się na 9. miejscu w tabeli ORLEN Ligi. Młody zespół z Legionowa wyprzedza tylko ekipy Pałacu Bydgoszcz, Developresu Rzeszów i KSZO Ostrowiec, które w sezonie 2015/2016 jeszcze nie wygrały. Na 8. miejsce kosztem legionowianek awansowało PTPS Piła. W szlagierze kolejki Chemik Police pokonał Impel Wrocław 3:0 i zachował pozycję lidera rozgrywek. Natomiast przed drużyną Ettore Guidettiego intensywny okres gry co trzy dni. Dzisiaj (04.11) o godzinie 19:00 zagra ona we własnej hali z Developresem SkyResem Rzeszów. Trzy dni później czeka ją wyjazdowe starcie z mistrzem Polski Chemikiem Police.

Piła – Legionovia 3:1 (25:18, 30:28, 22:25, 25:13)
Piła: Skorupa 10, Kwiatkowska 19, Sobczak 14, Babicz 17, Wilk 3, Leggs 11, Pauliukouskaya (l).
Legionovia: Smarzek 23, Paszek 13, Wójcik 8, Gajewska 2, Chojnacka 8, Połeć 2, Wysocka (l); Szymańska 7, Szubert 2, Pacak, Bociek 1 i Grzelak 2.
MVP: Dorota Wilk (Piła)

Siatkówka. ORLEN Liga.
4. kolejka (31.10). PTPS Piła – SK bank Legionovia 3:1, Pałac Bydgoszcz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3, KSZO Ostrowiec Św. – Budowlani Łódź 0:3, Developres Rzeszów – Tauron MKS Dąbrowa Gór. 1:3, PGE Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka 3:0, Chemik Police – Impel Wrocław 3:0.
12. KSZO Ostrowiec Św. 0 0 4 0:12 223:301
5. kolejka (04.11). SK bank Legionovia – Developres Rzeszów (04.11 – 19:00), BKS Aluprof Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec Św., Tauron MKS Dąbrowa Gór. – Chemik Police, PTPS Piła – Budowlani Łódź, Polski Cukier Muszynianka – Pałac Bydgoszcz, Impel Wrocław – PGE Atom Trefl Sopot.