Nie zważając na chłód i wiatr, na linii startu X Wieliszewskiego Biegu Jesieni stawiło się w ubiegłą niedzielę aż 200 osób. Dzięki temu gminne pożegnanie z cieplejszą częścią roku wypadło, a właściciwie… przebiegło wyjątowo okazale.

W południe rozpoczął się bieg rodzinny na dystansie 2 km. Emocje były ogromne, bo dla niektórych zawodników były to pierwsze zmagania z tą trasą. Bezkonkurencyjni w tej rywalizacji byli Mateusz i Marek Borowiec z Trzepowa. Natomiast bieg „na wózkach” wygrał Andrzej Ignatowicz razem z córeczką Natalią. Później do walki o złoto ruszyli zawodnicy na dystansie 5 km. Tym razem triumfował Rafał Szymborski z Góry, reprezentujący Agencję Projekt Igrzyska. Dystans pokonał 16:26. Srebro wywalczył Marek Dzięgielewski z KB im. Piotra Sękowskiego z Płońska, a brąz Adam Kobyłka z Rusinowa reprezentujący AZS WAT. Wśród kobiet, z czasem 20:20, zwyciężyła Dominika Dąbrowska z Warszawy. Na drugim miejscu linię mety pokonała Agnieszka Żuraniewska z Warszawy (Trucht Tarchomin Team), a trzecia była Kina Reda z Wieliszew Heron. W klasyfikacji „Mieszkańcy Gminy Wieliszew” najlepsi byli, oprócz wspomnianego już triumfatora biegu na 5 km, Daniel Wróblewski z Michałowa-Reginowa (19:02) i Dariusz Świstek z Wieliszewa (19:07).