Na październikowym, odbywającym się w Nieporęcie konwencie powiatowych samorządowców zjawił się także przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Miał dobre wieści. Potwierdził rozpoczęcie przygotowań do przebudowy DK 61 na jej legionowskim odcinku. Zapowiedział też przedłużenie dwupasmówki do Zegrza.

Jak relacjonował Leszek Sekulski, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami warszawskiego oddziału GDDKiA, obecnie jego firma przygotowuje przetarg na ten odcinek w systemie „projektuj i buduj”. Procedura przetargowa, rozpoczęta w ekspresowym tempie – zaledwie kilkanaście dni po przyjęciu przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych, potrwa do 5 listopada br. Odcinek o długości 1,6 km – od legionowskiego wiaduktu do okolic skrzyżowania z ul. Wolską w Michałowie-Reginowie – będzie poszerzony do dwóch pasów.

W związku z tym konieczna jest aktualizacja wymaganej dokumentacji technicznej. Uwzględniając potrzebny na to czas, GDDKiA zamierza zrealizować to zadanie w ciągu 34 miesięcy. „Generalny” gość konwentu zapowiedział też coś jeszcze: pójście za ciosem i pociągnięcie dwupasmówki do ronda w Zegrzu. Ta inwestycja, stanowiąca logiczne i konieczne dopełnienie całej przebudowy, ma zostać sfinalizowana w latach 2018-2020.

Korzystając z okazji, Leszek Sekulski przedstawił również inne planowane inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu legionowskiego. Do najważniejszych należy przebudowa ronda na drodze krajowej nr 62 w Dębem. Zostanie ono dostosowane do odbywającego się tam intensywnego ruchu samochodów ciężarowych. GDDKiA planuje także oznakowanie miejsc, w których często zdarzają się przypadki wkraczania na jezdnię dzikiej zwierzyny.