16 października SK bank Legionovia wznowi rozgrywki siatkarskiej ORLEN Ligi kobiet. Półtora tygodnia przed ligową inauguracją w sali widowiskowej legionowskiego Urzędu Miasta odbyła się oficjalna prezentacja zespołu.

W rolę prowadzącego poniedziałkowego wydarzenia wcielił się Marek Bąk. Wiceprezes klubu z Legionowa zaprezentował zawodniczki i sztab szkoleniowy Legionovii, którzy w sezonie 2015/2016 będą rywalizować o punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W letniej przerwie drużyna nie przeszła wielu zmian kadrowych. Z Legionowem pożegnały się dwie zagraniczne siatkarki, a w ich miejsce pozyskano dużo młodsze Emilię Szubert, Joannę Pacak, Klaudię Grzelak, Adrianę Adamek i Małgorzatę Zaciek. Kadrę pierwszego zespołu uzupełniły juniorki. – Znamy się z dziewczynami rok czasu. Myślę, że to też nam pomoże, zwłaszcza w tych pierwszych meczach. Nie jesteśmy nowym zespołem, a po prostu kontynuujemy to, co zostało rozpoczęte w tamtym sezonie – zauważa rozgrywająca Natalia Gajewska. – W mojej opinii klub dokonał odważnego wyboru, który dotyczył stworzenia młodego zespołu. Najmłodszy zespół w Polsce jest teraz w Legionowie. Wiemy, że jest wiele możliwości rozwoju tych zawodniczek, więc mamy również możliwość wykonania sporej pracy w bardzo fajnym miejscu, gdzie wszystko kręci się wokół siatkówki i dziewczyny mogą skupić się tylko na niej – skomentował politykę kadrową klubu włoski szkoleniowiec zespołu Ettore Guidetti.

W sezonie 2014/2015 Legionovia zajęła 6. miejsce w ORLEN Lidze. Drużyna Guidettiego zaskoczyła tym wynikiem wielu ekspertów. W klubie z Areny Legionowo są świadomi, że o taki wynik będzie ponownie bardzo trudno, choć nikt nie składa broni. – Każda z nas marzy o wyższym miejscu, a w sporcie chyba wszystko jest możliwe. Mamy nadzieję, że jeżeli ciężką pracę poprzemy determinacją w każdym meczu to wszystko jest do osiągnięcia. Wszystkie zespoły wzmocniły się przed nowym sezonem, ale sama wierzę, że możemy – optymistycznie patrzy w przyszłość Daria Paszek, kapitan zespołu. – Realnie ten zespół stać potencjałem na miejsca 4-5. Jest w nim sporo kadrowiczek w różnych kategoriach wiekowych. Jeśli on zapali, będzie bardzo dobrze. Jeśli nie… trzeba pamiętać, że to są młode dziewczyny i mogą się one stresować, denerwować czy mogą zdarzyć się różne inne rzeczy po drodze. My na pewno będziemy je wspierać – zapewnia z kolei Marek Bąk.

Przygotowania do startu sezonu są na ostatniej prostej. W miniony weekend legionowianki rozegrały dwie gry sparingowe z PGE Atomem Treflem Sopot. Gospodynie przygotowują się do czwartkowego starcia z Chemikiem Police w Superpucharze Polski. W obu spotkaniach lepsze okazały się sopocianki, które zakończyły poprzednie rozgrywki z brązowymi medalami ORLEN Ligi. W sobotę podopieczne Ettore Guidettiego przegrały pierwsze spotkanie 1:4. W rewanżu nie zdołały urwać nawet seta, ulegając faworytkom 0:3.

Siatkarki z Legionowa zainaugurują ligowe rozgrywki we własnej hali w piątek 16 października o godzinie 18:00 z Budowlanymi Łódź. Dla Emilii Szubert i Joanny Pacak będzie to szczególne spotkanie. Obie jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowały barwy łódzkiego klubu.