Mimo dwubramkowego prowadzenia do 89 minuty, piłkarska Legionovia Legionowo nie zdołała wygrać wyjazdowego meczu z Polonią Bytom. Legionowianie stracili dwa gole w doliczonym czasie gry i zremisowali z sąsiadem w ligowej tabeli 2:2.

Przed tygodniem w meczu z GKS-em Tychy los nagrodził „Biało-żółto-czerwonych”, którzy zwycięskiego gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Legionowianie nie mieli tyle szczęścia w minioną sobotę w Bytomiu, choć boiskowe wydarzenia długo układały się po ich myśli. W porównaniu do poprzednich zawodów, Ryszard Wieczorek przeprowadził trzy zmiany w wyjściowym składzie: kosztem Kozłowskiego, Oudnki i Ziąbskiego od pierwszej minuty mieli szansę wystąpić Dankowski, Kwiatkowski oraz Jankowski. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach wspomniane roszady zdawały egzamin, bowiem goście prowadzili 1:0. W 17 minucie Mateusz Kwiatkowski uciekł bytomskim obrońcom, po czym strzelił pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Sześć minut po wznowieniu gry po przerwie goście znowu cieszyli się z gola, którego zdobył po znakomitym strzale z dwudziestu metrów Omar Monterde. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem przyjezdnych, Polonia wzięła się za odrabianie strat. W doliczonym czasie gry podopieczni trenera Jacka Trzeciaka zdobyli dwie bramki. Za sprawą strzałów Mariusza Malca i Bartłomieja Sedlaka gospodarze w dwie minuty doprowadzili do remisu i uratowali jeden punkt.

Remis w Bytomiu pozwolił Legionovii zachować 11. miejsce. Po dwunastu seriach gier tabela II ligi jest bardzo spłaszczona. Starta legionowian do czwartej Siarki Tarnobrzeg wynosi pięć punktów, zaś przewaga nad znajdującą się w strefie spadkowej Olimpią Zambrów to obecnie trzy „oczka”. Stratę punktów zanotowała liderująca Stal Mielec, która rzutem na taśmę „urwała” punkty Radomiakowi. Drugoligowe rozgrywki powrócą do Legionowa w sobotę 17 października. O godzinie 15:00 rozpocznie się spotkanie Legionovii z Puszczą Niepołomice. W zespole przyjezdnych występuje Konrad Wieczorek, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy klubu z Parkowej.

Polonia – Legionovia 2:2 (0:1)
bramki: Malec 90, Setlak 90 – Kwiatkowski 17, Monterde 51
żółte kartki: Lachowski, Mańkowski – Kwiatkowski, Dankowski, Kozłowski
sędzia: Kornel Paszkiewicz z Wrocławia
Polonia: Wiśniewski – Trznadel, Broniewicz, Malec, Kutarba (55 Michalak) – Zalewski, Setlak, Skrzypiński (70 Mańkowski), Lachowski, Stefański (55 Zieliński) – Michalik (64 Pączko).
Legionovia: Smołuch – Grzelak, Grudniewski, Leustek, Goliński (77 Kozłowski) – Dankowski, Garyga (72 Zawodziński), Kwiatkowski (83 Odunka), Kopka, Monterde (90 Kitliński) – Jankowski.

Piłka nożna. II liga.
12. kolejka (10.10). Polonia Bytom – Legionovia Legionowo 2:2, ROW 1964 Rybnik – Siarka Tarnobrzeg 3:2, Stal Mielec – Radomiak Radom 1:1, Wisła Puławy – Nadwiślan Góra 3:2, Olimpia Zambrów – Okocimski KS Brzesko 3:5, GKS Tychy – Kotwica Kołobrzeg 1:1, Puszcza Niepołomice – Gryf Wejherowo 4:0, Znicz Pruszków – Błękitni Stargard Szcz. 0:0, Stal Stalowa Wola – Raków Częstochowa 1:1.
18. Gryf Wejherowo 9 2 3 7 11-23
13. kolejka (17-18.10). Legionovia Legionowo – Puszcza Niepołomice (17.10 – godz. 15:00), Raków Częstochowa – ROW 1964 Rybnik, Błękitni Stargard Szcz. – Stal Stalowa Wola, Gryf Wejherowo – Znicz Pruszków, Kotwica Kołobrzeg – Polonia Bytom, Okocimski KS Brzesko – GKS Tychy, Nadwiślan Góra – Olimpia Zambrów, Radomiak Radom – Wisła Puławy, Siarka Tarnobrzeg – Stal Mielec.