Policjanci z Centralnego Biur Śledczego zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych, działającą na terenie powiatu legionowskiego. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali również siedem osób zamieszanych w ten proceder.

Nad rozpracowaniem tej grupy policjanci z Centralnego Biura Śledczego pracowali przez kilka miesięcy. W wyniku działań operacyjnych udało im się ustalić adres posesji, gdzie mogła działać nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych.W ubiegłym tygodniu kilkunastu funkcjonariuszy biura równocześnie wkroczyło na jej teren. Na miejscu policjanci ujawnili kompletną linię do produkcji papierosów oraz linię do pakowania ich w paczki, a następnie w pakiety. W trakcie czynności funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli także tonę krajanki tytoniowej oraz blisko 700 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów z logo jednej ze światowych marek tytoniowych. W trakcie oględzin ustalono, że zabezpieczona linia produkcyjna mogła wytwarzać 150 paczek papierosów na minutę. Powstałe w ten sposób straty na rzecz skarbu państwa oszacowano wstępnie na ponad milion złotych.

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 31 do 57 lat. Trzech z nich to obywatele Ukrainy, a czterech pochodzi z Bułgarii. Podejrzani usłyszeli zarzuty nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych. Grozi im za to do pięciu lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga. 

info. CBŚP

2 KOMENTARZE

  1. i dobrze, chcesz palic to kup sobie w sklepie. z drugiej strony te akcyzy u nas w kraju to tragedia. powinni coś z tym zdrobić

  2. 150 paczek papierosów na minutę, nieźle, nawet jak pójdą siedzień na 5 lat to i tak wystarczająco sobie zarobili. hehe, dobry biznes! PS. igdzie teraz kupię fajki ?

Comments are closed.