Upłynął raptem miesiąc od tego jak przebudowa trzeciego odcinka drogi krajowej nr 61 wróciła do rządowego planu przebudowy dróg krajowych i autostrad, a GDDKiA już ogłosiła przetarg na wykonawcę tej inwestycji. 

– O ten przetarg walczyliśmy od wielu miesięcy. Zwłaszcza w ostatnich kilku tygodniach odbyliśmy wiele rozmów i spotkań dotyczących tego, aby jej budowa rozpoczęła się jak najwcześniej. I to nam się udało – powiedział na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej, wiceminister administracji i cyfryzacji, Jan Grabiec – Ogłoszenie przetargu oznacza, że wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca i rozpoczną się prace budowlane. Realizacja tej inwestycji jest więc kwestią miesięcy – dodaje minister. Przetarg na przebudowę trzeciego odcinka dk 61 na terenie Legionowa, ma zostać rozstrzygnięty do 5 listopada. Prace mogą się więc rozpocząć jeszcze w tym roku.

To jak się okazuje nie koniec dobrych wiadomości. Znalazły się również środki na sfinansowanie przebudowy 61 na odcinku od granic Legionowa do ronda w Zegrzu i odcinka Zegrze – Borowa Góra. – Te pieniądze pochodzą ze środków przeznaczonych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jestem w stałym kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i wiem, że jest obecnie przygotowywany przetarg na te inwestycje – mówi Jan Grabiec.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.