Okolice ulicy Parkowej oraz B. Chrobrego zmieniają się w legionowskie centrum sportowe. Na działce obok Stadionu Miejskiego powstaje właśnie Centrum Szkoleniowo – Sportowe, prywatna inwestycja, w której znajdzie się m.in. pierwsze w Legionowie Niepubliczne Gimnazjum Sportowe. Uczniowie mają trafić do szkoły już we wrześniu 2016 roku.

Na działce (3 tys m2), w budynku o powierzchni ok. 1000 m2 powstanie gimnazjum z trzema klasami w roczniku, będą tam także prowadzone zajęcia sportowo – rekreacyjne, znajdzie się także miejsce dla szkoły tańca.

Sama sprzedaż działki wywołała pytania o cenę i sposób sprzedaży gruntu. Pojawiły się głosy niezadowolenia opozycyjnych radnych, że sprzedaż odbyła się bez ich wiedzy i bez trybu przetargowego, należy jednak podkreślić, że wszystkie decyzje w tej sprawie spółka podjęła zgodnie z prawem. Nie można tu mówić o jakichkolwiek nieprawidłowościach.

– Zgodnie z polskim prawem rada nie ma podstaw prawnych do podejmowania uchwał na temat majątku przekazanego spółce – mówi zastępca prezydenta Marek Pawlak. – Majątek spółki i posiadane przez nią nieruchomości nie podlegają ustawie o gospodarce nieruchomościami. Spółka może sprzedać nieruchomość osobie zainteresowanej jej kupnem.

W przypadku tej działki cena była rynkowa, ustalona na podstawie operatu szacunkowego.

Zainteresowany inwestor – właściciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, która powstała 15 lat temu przy Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwrócił się ponad rok temu do władz spółki z zapytaniem czy KZB może jest w posiadaniu działki na sprzedaż, na której można by było postawić budynek edukacyjno – sportowy. Chciał zabezpieczyć możliwość kontynuacji nauki uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, a także absolwentom innych szkół z terenu powiatu w Niepublicznym Europejskim Gimnazjum Językowym. – Obecnie w szkole podstawowej posiadamy trzy klasy VI, a miejsca w dotychczasowym budynku gimnazjum tylko na jedną klasę! Poza tym nasza młodzież bardzo interesuje się sportem i zależało nam, aby zapewnić im lepsze warunki rozwoju. – mówi jedna z współwłaścicielek Milenium, Helena Olkucka. Szkoła przez lata zyskała renomę i popularność wśród mieszkańców Legionowa, od 2005 roku w placówce mieści się także Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe, kolejnym krokiem rozwoju jest gimnazjum sportowe.

– Koncepcja i lokalizacja tej szkoły bardzo nam się spodobały. Wpisuje się ona w plan zagospodarowania tego terenu i pomysł utworzenia w tym rejonie centrum sportowo – rekreacyjnego Legionowa przyniesie mieszkańcom, miastu oraz spółce same korzyści – mówi Prezes KZB Legionowo Sp. z o.o. Irena Bogucka.

– Nasze miasto rozwija się, coraz więcej rodziców szuka oferty sportowej, gdyż chcą, aby dzieci od najmłodszych lat żyły aktywnie i zdrowo, zatem Gimnazjum Sportowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem. – dodaje Marek Pawlak.

Działka, na której powstanie obiekt dostępny dla wszystkich mieszkańców, kosztowała inwestora ponad 1 mln zł. Jest zbyt wcześnie aby mówić o tym, ile pochłonie budowa i urządzenie Centrum.

DawidM

1 KOMENTARZ

Comments are closed.