W piątek były legionowski starosta Jan Grabiec oficjalnie ogłosił chęć zasiadania w parlamencie. Tym samym potwierdzając to, o czym „na mieście” mówiło się od kilku miesięcy. Świeżo upieczony wiceminister administracji i cyfryzacji zamierza z listy  Platformy Obywatelskiej kandydować do Sejmu.

Jan Grabiec poinformował o swoich zamiarach w trakcie briefingu, zaimprowizowanego przed legionowskim ratuszem. Towarzyszyli mu m.in. były wicepremier i legionowski parlamentarzysta prof. Aleksander Łuczak oraz aktualny reprezentant Legionowa na Wiejskiej, poseł Zenon Durka. – Przyjąłem propozycję kandydowania do Sejmu RP i zostałem umieszczony na listach Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska. W związku z tym chciałem dziś wyjaśnić mieszkańcom, co się właściwie dzieje i przedstawić plany dotyczące kampanii. Zamierzam przejąć pałeczkę i w tym kolejnym etapie parlamentarnej sztafety powalczyć o sprawy ważne dla Legionowa, powiatu legionowskiego i dla wszystkich powiatów podwarszawskich, które mają bardzo podobne problemy i na co dzień borykają się z nimi, próbując je załatwić – tłumaczył swoje kandydowanie Jan Grabiec.

{mp4}grabiec11{/mp4}

Podczas ogłoszenia jednej z najważniejszych decyzji w karierze politycznej dzielnie sekundował mu też oczywiście Roman Smogorzewski. Kibicujący kandydatowi zarówno jako prezydent Legionowa, lecz także jako kolega ze szkolnej ławy, z którym przez kilkanaście lat wspólnie działali na samorządowym gruncie. Pytany, dlaczego warto zagłosować na Jana Grabca, odpowiada bez namysłu. – Bo jest z Legionowa, bo swoim życiem, postawą, swoimi wyborami, zaangażowaniem, spokojem i profesjonalizmem pokazał, że może dobrze reprezentować nie tylko powiat legionowski, ale całą aglomerację warszawską. Widzę, jak Janek, który od kilku tygodni jest wiceministrem administracji i cyfryzacji, bardzo aktywnie w tym „obwarzanku” zaczyna funkcjonować i może być kimś, kto przełamie tę barierę niemocy w relacji z takim hegemonem, jakim jest Warszawa. No i skutecznie zadba o interesy mieszkańców Legionowa.

Jan Grabiec zajmuje ostatnią, 24 pozycję na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim.

2 KOMENTARZE

  1. NO zadbał szpital wybudował, DK 61 wyremontował kładke postawił na Parkowej, opłaty od gedetów pobierał hehehhe i jak zwykle nic nie wyszło

  2. Źle mu nie życzę, mam obojętny stosunek do niego, ale to jednak cwaniactwo. Zostać wiceministrem na dwa miesiące by mieć lepszy start? I całą ta gadka o tym, co on tam niby zdziała jako wiceminister?
    Nie wiem, jak inni, ale ja nie lubię, jak się z wyborców robi debili. Mojego głosu on mieć nie będzie.

Comments are closed.