Legionovia KZB Legionowo zanotowała trzecie kolejne zwycięstwo w tym sezonie. W drugoligowych derbach Mazowsza niespodziewanie okazała się lepsza od Radomiaka Radom, wygrywając na boisku rywala 2:1.

Radomiak to tegoroczny beniaminek rozgrywek II ligi. W poprzednim sezonie w cuglach wygrał łódzko-mazowiecką III ligę i dobrze rozpoczął rundę jesienną bieżącego sezonu, co stawiało go w roli faworyta przed derbowym meczem z Legionovią. – Od początku mecz nie układał się po naszej myśli. Zespół był ospały, miał problemy ze zwrotnością i szybkością – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener radomian Jacek Magnuszewski. Mimo tego, gospodarze jako pierwsi strzelili gola. W 20 minucie idealne dośrodkowanie Brągiela z prawej strony boiska skutecznie zamknął Brazylijczyk Leândro. Z odpowiedzią legionowianie czekali do ostatnich minut pierwszej części. Wtedy dzięki prostopadłemu podaniu Kopki oko w oko z bramkarzem Michałem Kulą stanął Jankowski, który strzałem lewą nogą doprowadził do remisu. Goście nie zadowolili się wizją zdobycia zaledwie jednego punktu. W 83 minucie do wybitej przed pole karne piłki jako pierwsi dopadł wprowadzony z ławki rezerwowych Mariusz Zawodziński i posyłając ją w długi róg, przesądził o losach tego pojedynku.

Seria trzech kolejnych zwycięstw pozwoliła Legionovii na znaczny awans w drugoligowej tabeli i zrównanie się dorobkiem punktowym z Radomiakiem. Obecnie starta do liderującej Stali Mielec wynosi tylko jeden punkt. Trzeci zespół z Mazowsza – Znicz Pruszków – z sześcioma „oczkami” znajduje się tuż nad kreską. Za trzy dni piłkarze Macieja Bartoszka znowu wybiegną na boisko. W niedzielę 6 września o godzinie 17:00 Legionovia zagra przed własną publicznością. Tym razem do Legionowa przyjedzie Siarka Tarnobrzeg, która zgromadziła dotąd tylko punkt więcej od legionowian.

Radomiak Radom – Legionovia Legionowo 1:2 (1:1)
bramki: Leândro 23 – Jankowski 45, Zawodziński 83
żółte kartki: Świdzikowski, Chrabąszcz, Puton – Monterde, Tlaga
sędzia: Karol Rudziński z Olsztyna
Radomiak: Kula – Cieciura, Jędrzejczyk, Świdzikowski, Sulkowski – Wolski (60 Napora), Puton, Radecki (76 Chrabąszcz), Leândro (69 Kwiek), Brągiel – Ropski (77 Śliwiński).
Legionovia: Smołuch – Grzelak, Grudniewski, Leuštek, Goliński – Kozłowski (62 Kwiatkowski), Tlaga (64 Ziąbski), Garyga, Kopka (80 Kitliński), Monterde – Jankowski (77 Zawodziński).

Piłka nożna. II liga.
6. kolejka (29-30.08). Radomiak Radom – Legionovia KZB 1:2, ROW 1964 Rybnik – Okocimski KS Brzesko 0:1, Nadwiślan Góra – Kotwica Kołobrzeg 1:0, Siarka Tarnobrzeg – Gryf Wejherowo 2:1, Stal Mielec – Błękitni Stargard Szcz., Wisła Puławy – Raków Częstochowa 1:0, Olimpia Zambrów – Stal Stalowa Wola 0:0, GKS Tychy – Znicz Pruszków 1:1, Polonia Bytom – Puszcza Niepołomice 4:5.
18. Błękitni Stargard Szcz. 4 1 1 3 5-7
7. kolejka (5-6-.09). Legionovia KZB – Siarka Tarnobrzeg (7.09 – godz. 17:00), Puszcza Niepołomice – ROW 1964 Rybnik, Znicz Pruszków – Polonia Bytom, Stal Stalowa Wola – GKS Tychy, Raków Częstochowa – Olimpia Zambrów, Błękitni Stargard Szcz. – Wisła Puławy, Gryf Wejherowo – Stal Mielec, Kotwica Kołobrzeg – Radomiak Radom, Okocimski KS Brzesko – Nadwiślan Góra.